اپراتورتکنولوژیرویداد‌هاسازمان‌هامخابراتنرم‌افزار

انتشار نخستین اپلیکیشن رایگان دولت همراه

امتیاز دهی

به همت کانون کاربران آی‌سی‌تی،  “فاواکده” به عنوان نخستین اپلیکیشن بر بستر اندروید که امکان دسترسی رایگان و مستقیم به خدمات الکترونیکی و اینترنتی را فراهم می‌کند تولید و عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی کانون کاربران آی‌سی‌تی، این نرم افزار که به نام “فاواکده” منتشر شده، به منظور استفاده سریع و آسان از خدمات الکترونیکی عرضه شده از سوی دستگاه‌ها، نهادها و بخش‌های مختلف و همچنین تحقق دولت همراه و دسترسی به اطلاعات مفید و کاربردی مورد نیاز کاربران ارایه شده است.

رهگیری مرسولات پستی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و همچنین برآورد هزینه پستی، به صورت مستقیم و از داخل این نرم‌افزار، از جمله خدماتی است که با همکاری شرکت پست در دسترس کابران قرار گرفته است.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

گرفتن استعلام‌های کاربردی و پیامکی نظیر ، ” تخلفات رانندگی”، “اصالت دارو” و همچنین استعلام‌های اینترنتی نظیر ” استعلام قرارداد املاک”، ” میزان تخلفات رانندگی”، ” نمره منفی گواهی نامه”، “سوابق بیمه تامین اجتماعی” و … که مورد نیاز در فعالیت‌های روزمره کاربران است، از جمله امکانات در نظر گرفته شده در نرم‌افزار فاواکده محسوب می شود.

این گزارش حاکی است، پرداخت مستقیم انواع قبوض بدون نیاز به وارد کردن اعداد و به کمک بارکدخوان موجود در برنامه و خرید شارژ برای همه سیم کارت‌های اعتباری اپراتورهای تلفن همراه و همچنین خرید بلیط هواپیما، اتوبوس، قطار، کنسرت و رزرو هتل از دیگر امکانات پیش بینی شده در اپلیکیشن فاواکده است.

در این اپ همچنین آدرس‌های مورد نیاز در 9 حوزه مختلف نظیر ” دانشگاه‌ها”، “بیمارستان‌ها” و … جمع آوری شده که کاربران علاوه بر دسترسی به سایت نهاد مربوطه  امکان دسترسی به آدرس از طریق نقشه را خواهند داشت و در صورت فعال بودن GPS ، امکان مسیریابی و اعلام ترافیک مسیر جهت رسیدن به محل مورد نظر نیز فراهم شده و همچنین امکان تماس با تلفن‌های ضروری برای مخاطبان، مستقیم از طریق نرم افزار و بدون نیاز به شماره گیری نیز ایجاد شده است.

از دیگر خدمات الکترونیکی که از سوی دستگاه‌های ارایه و از طریق این نرم افزار قابل دسترسی است، می توان به دسترسی به خدمات ضروری و کاربردی ارایه شده از سوی شهرداری، پلیس +10، مخابرات استان تهران و اپراتورهای تلفن همراه نظیر، دریافت قبض المثنی، خرید اینترنت پرسرعت، قیمت منطقه ای املاک، پرداخت عوارض خودرو، خدمات کارت هوشمند سوخت، نظام وظیفه و گواهی نامه، اشاره کرد.

کاربران می توانند برای دریافت این نرم‌افزار از طریق سایت رسمی کانون به آدرس WWW.ICTUSER.IR و همچنین مارکت‌های “پلی استور”، “بازار”، “مایکت”،  “کندو” و “پلازا” اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، ” کانون توسعه کاربري فناوري آريا” با درك خلاء وجود نهادهای مردمی که فارغ از وابستگی‌های صنفی و حزبی بتوانند تنها تامین‌کننده نیاز مردم باشند، به عنوان نخستين و تنها سازمان مردم نهاد (NGO) و با هدف گسترش فرهنگ ارتباطات و فناوري اطلاعات و حمايت از کاربران و  مصرف‌كنندگان خدمات و اقلام ICT تشكيل و در راستای اهداف و ماموریت‌های خود و همچنین به منظور دسترسی آسان، سریع و مطمين کاربران به خدمات الکترونیکی ارایه شده از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، نرم افزار پیش رو را بر بستر اندروید تهیه و به صورت رایگان عرضه کرده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن