برترین اخبارتکنولوژیکسب و کاروب

اپل در پی خرید بخش مودم اینتل است

امتیاز دهی

اپل به تازگی اعلام کرده است که در پی خرید بخش کسب و کار آلمانی مودم های اینتل است. پس از مشکلات اخیر این بخش که این اینتل تصمیم گرفت آن را به فروش برساند، اپل تصمیم گرفته که آن را به مبلغ 1 میلیارد دلار بخرد.

اینتل تراشه های 5G  اپل را می سازد؟

در پی کشمش هایی که اپل با کوالکام داشت، این شرکت بیش از پیش به اینتل تکیه و تعهد داشت، شرکتی که آن را با تراشه های مودم 4G LTE اپل را در آیفون های 2018 تامین کرده است.  اما سوالاتی در مورد اینکه آیا اینتل می تواند تراشه های مودم 5G را نیز در زمان عرضه برای آیفون 5G در سال 2020 به بازار عرضه کند، وجود دارد.

توافق با کوالکام

در تاریخ 7 اوریل اینتل اعلام کرد که توانایی تامین گوشی های اپل با تراشه های مودم 5G را برای عرضه اولین گوشی های نسل پنجم اپل دارد. اما اندکی بعد با کوالکام توافقاتی را به انجام رساند. سال گذشته شرکت اپل برای ساخت مودم‌های 5G اختصاصی خود با اینتل قراردادی امضا کرد، اما متاسفانه اینتل در فرآیند ساخت این مودم ‌ها با مشکلات بسیاری مواجه شد و نتوانست در مدت زمان مشخص شده مودم‌ های نسل پنجم اپل را تحویل دهد. از طرفی اپل پس از مدت ‌ها مجادله با کوالکام به صلح رسید و پس از انجام توافق ‌هایی قرار شد که کوالکام مودم‌ های 5G محصولات آینده اپل را تامین کند.

توافق با کوالکام

قصد خرید بخش مودم اینتل

اما اکنون اعلام شده است که اپل در پی خرید بخش مودم اینتل است. بنا به گزارش‌های منتشر شده، این مذاکرات از سال گذشته تاکنون ادامه داشته است. در صورت موفقیت ‌آمیز بودن این مذاکرات، اپل صدها نفر از مهندسین با تجربه در زمینه مودم را دور هم جمع می‌کند و هدف نهایی خود یعنی توسعه‌ی مودم‌ های 5G را دنبال خواهد کرد.

قصد خرید بخش مودم اینتل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن