برگزاری نهمین دوره آزمون مشاوران به ۲۱ مهرماه موکول شد

برگزاری نهمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران رتبه سه سازمان نظام صنفی رایانه ای به تاریخ ۲۱ مهر ماه سال جاری موکول شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، تقاضای برخی از نظام های استانی در خصوص تغییر زمان برگزاری آزمون احراز صلاحیت مشاوران، توسط شورای مرکزی پذیرفته شد و با تصویب شورای مرکزی آزمون مشاوران در تاریخ ۲۱ مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

پیرو این تصمیم متقاضیان شرکت در آزمون مشاوران نیز تا تاریخ ۱۱ مهر ماه مهلت ثبت نام دارند.

طبق آیین نامه رتبه بندی شرکت در شورای عالی انفورماتیک، شرکت ها به منظور ارتقا از رتبه ۴ به ۳ و بالاتر موظف به ارائه تعدادی قرارداد با نصاب ظرفیت انجام کار مرتبط به سامانه ساجات هستند. در تبصره ۱ ماده ۸ این آیین نامه، عنوان شده، داشتن حداقل سه مشاور احراز صلاحیت شده توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای معادل یک قرارداد محاسبه شده و این مسئله در فرآیند امتیازدهی و رتبه بندی شرکت ها لحاظ می شود.

بنابراین توجه داوطلبان گرامی را به موارد زیر معطوف می‌داریم:

الف) تمامی داوطلبان آزمون احراز صلاحیت مشاوران و اشخاص حقیقی می‌توانند، در یک یا حداکثر دو رشته امتحانی آزمون شرکت کنند. رشته‌های امتحانی در جدول شماره ۱ قابل‌مشاهده است. (پیوست ۱)

ب) هزینه ثبت‌نام بدون افزایش نسبت به دو دوره پیشین آزمون مشاوران برای یک‌رشته ۶۵۰۰۰۰ ریال و برای افرادی که در دو رشته ثبت‌نام کردند،  ۷۵۰۰۰۰ ریال است.

ج) منابع آزمون در دو بخش عمومی و اختصاصی در (پیوست ۲) قابل‌مشاهده است.

د) ثبت نام از روز چهارشنبه تاریخ ۲۴/۰۳/۱۳۹۶ آغاز و تا پایان روز شنبه تاریخ ۱۰/۰۴/۱۳۹۶ ادامه دارد.

ه) در روز امتحان به همراه داشتن کارت مهرشده آزمون و اصل شناسنامه یا کارت ملی اجباری است.

و‌) مدت‌زمان برگزاری آزمون برای اشخاصی که در یک‌رشته امتحانی شرکت کرده‌اند، ۶۰ دقیقه و برای داوطلبان شرکت در دو رشته ۹۰ دقیقه است. همچنین لازم است شرکت‌کنندگان گرامی حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحانی خود حضور یابند.

ز) هر داوطلب، جهت شرکت در آزمون مشاوران سال ۱۳۹۶، باید به زیر پورتال نظام استانی خود مراجعه کند.

راهنمای تکمیل اطلاعات پروفایل

  • بارگذاری عکس ۴*۳ الزامی است.
  • جدول نشانی الکترونیکی زیر پورتال استان‌ها به پیوست قابل‌استفاده است.
  • پس از تکمیل اطلاعات پروفایل و پرداخت هنگامی‌که وضعیت پرونده در مرحله‌ “نمایش اطلاعات در پورتال” قرار دارد ، وارد منوی “صفحه من” شده و دکمه‌ “ثبت‌نام در آزمون مشاوران” را انتخاب کرده و فرم را تکمیل کنید.
  • توجه داشته باشید که تاریخ انقضا عضویت اعضا حقیقی باید حداقل تا تاریخ ۱۶/۰۴/۱۳۹۶ اعتبار داشته باشد. در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در آزمون برای شما میسر نخواهد بود.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان خود، تماس حاصل کنید.
  • سامانه ثبت‌نام امکان صدور کارت شرکت در آزمون را داراست که در پایان فرآیند چاپ می‌شود. بنابراین کارت یادشده هنگام ورود به جلسه باید توسط مسئول مربوطه مهر شود. توجه فرمایید، در صورت وجود بدهی یا عدم تکمیل مشخصات لازم هنگام ورود به جلسه کارت شرکت در آزمون ممهور نخواهد شد.

شرح فرآیند ثبت‌نام

مراحل ثبت‌نام در آزمون با توجه به یکپارچگی با سامانه عضویت برخط ، به شرح ذیل خواهد بود:

  •    ورود (login) به زیر پورتال استانی با کد عضویت اشخاص حقیقی

درصورتی‌که شخص تاکنون به عضویت اشخاص حقیقی سازمان درنیامده است، ابتدا باید نسبت به درخواست عضویت اقدام کند.

همین‌طور اگر فردی پیش ‌از این به عضویت اشخاص حقیقی سازمان درآمده اما تاکنون نسبت به تمدید عضویت یا فعال‌سازی پروفایل برخط خود اقدام نکرده است، باید طبق روال واحد عضویت نسبت به تکمیل پروفایل یا تمدید اعتبار عضویت اقدام کند در غیر این صورت امکان ثبت‌نام برای کاربر میسر نخواهد بود.

درصورتی‌که شخص دارای عضویت معتبر و پروفایل برخط تکمیل‌شده است، با کد عضویت و رمز عبور شخصی، وارد زیر پورتال استانی مربوطه می‌شود.

  •    مشاهده اطلاعات آزمون جاری در «صفحه من» و انتخاب گزینه «ثبت‌نام در آزمون».

تکمیل فرم ثبت‌نام

فرم ثبت‌نام اطلاعات زیر را از کاربر دریافت می‌کند:

–    رشته انتخابی اول (اجباری)

–    رشته انتخابی دوم (اختیاری)

–    شهر محل برگزاری آزمون

در این قسمت موافقت کاربر اخذ خواهد شد تا چنانچه شهری که به‌عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کرده است نصاب لازم (حداقل ۱۰ نفر ) جهت برگزاری آزمون را پیدا نکرد، به شهر مجاوری که دارای نصاب بوده است و دبیرخانه سازمان انتخاب می‌کند، حضور یابد. در صورت موافقت کاربر فرآیند ثبت‌نام ادامه پیدا می‌کند و در صورت عدم موافقت کاربر، فرآیند ثبت‌نام متوقف می‌شود.

  •    دریافت تاییدیه پرداخت و چاپ تاییدیه

در صورت پرداخت موفقیت‌آمیز، برگه تاییدیه ثبت‌نام و پرداخت با امکان چاپ، به کاربر ارائه می‌شود.

  •    چاپ کارت شرکت در آزمون

پس از تاییدیه ثبت‌نام، گزینه «چاپ کارت شرکت در آزمون» در اختیار ثبت‌نام کننده قرار می‌گیرد و شرکت‌کننده در آزمون کارت شرکت در آزمون خود را چاپ کرده و در زمان برگزاری آزمون همراه با کارت شناسایی معتبر به محل آزمون مراجعه می‌کند تا آن را توسط مسئول مربوطه مهر کنید.

مفروضات و محدودیت‌ها

عملکرد سامانه در چارچوب مفروضات و محدودیت‌های زیر طراحی خواهد شد:

–    پس از پرداخت وجه ثبت‌نام، اطلاعات ثبت‌نام (اعم از رشته انتخابی، شهر انتخابی و…) توسط شرکت‌کننده و حتی مدیر سیستم، قابل‌حذف یا ویرایش نخواهد بود.

–    نتایج آزمون تنها در صورت انطباق با رکوردهای ثبت‌نام قابل درج در پروفایل خواهد بود (به‌عنوان ‌مثال در صورت تغییر رشته ثبت نامی یا تعداد رشته‌های ثبت نامی، به‌صورت دستی و خارج از پورتال، نتایج آن در پورتال قابل درج نخواهند بود).

–    ثبت‌نام تنها برای آزمون مشاوران اشخاص حقیقی جهت احراز رتبه مشاور پایه ۳ قابل انجام است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا