اخبار

تاثیر کرونا بر بر بازار موبایل

کرونا تاثیر بیشتری بر کاهش میزان فروش برند های مشهور در مقابل برند های نوپا داشته است.

یک کارشناس اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا بر بازار موبایل تاثیری نداشته است.

‏‎آرش مطبوع کارشناس حوزه فناوری و از فعالین بازار موبایل در گفتگو با زیما نیوز در خصوص تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار موبایل ایران گفت: بازار موبایل مدتی پیش از کرونا دچار کمبود تقاضا همزمان با واردات بیش از نیاز بازار شده بود و شیوع این ویروس تاثیر زیادی بر این بازار نداشته است.

‏‎وی با تاکید بر این نکته که میزان تاثیر منفی این ویروس
‏‎عمدتا بر فروش برندهای پر فروش بوده افزود: برندهایی مانند شیائومی کمترتحت تاثیر منفی آن بوده اند.

‏‎مطبوع با اظهار این مطلب که این برند به دلیل عدم تبلیغ در ایران تقاضای زیادی نداشته یادآور شد: ابتدا یک شرکت به نام
‏‎ تسک میران به عنوان نماینده شیائومی اقدام به فروش موبایل شیائومی در ایران کرد اما در حال حاضر بیش از9 شرکت در این زمینه فعال هستند.

‏‎این کارشناس بازار موبایل با اعلام اینکه شیائومی توانسته 13 درصد از این بازار را در ایران به خود اختصاص دهد گفت: پیش بینی می شود تا 6 ماه آینده سهم شیائومی از بازار موبایل ایران به 30 درصد برسد.

‏‎وی خاطرنشان کرد: این برند در کشوری مانند چین جزء تاپ برندهای موبایل است وو در هند نیز مدت طولانی است که رتبه اول برندهای موبایل را داراست و در کشورهای غربی هم جزء 4 برند اول بازار موبایل ارزیابی می شود.

‏‎مطبوع استراتژی شیائومی را ارائه کالا با کیفیت خوب و قیمت مقرون به صرفه اعلام کرد و اظهار داشت: میزان خرابی های اعلام شده در این برند کمتر از 1 درصد است.
همچنین شیائومی فروش های آنلاین برق آسایی برگزار میکند ،بطور مثال تلفن همراه Mi 10 سه روز قبل از لانچ ۱.۵۰۰.۰۰۰ دستگاه پیش فروش شد.

‏‎وی تصریح کرد: شیائومی هنوز در ایران به مارکتینگ نپرداخته و فروشی که از این برند صورت می گیرد به دلیل معرفی کلامی خریداران به یکدیکر است. در آینده ای نزدیک و پس از کاهش محدودیت ها شیائومی نیز مانند دیگر برندها دست به ایجاد کمپین های تبلیغاتی و مارکتینگ خواهد زد.

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. خیلی خوشحالم که اقای مطبوع در زمینه برند شیائومی اینقدر موفق بودند وخیلی در این زمینه زحمت کشیده اند امیوارم هرروز موفقتر باشند

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن