اقتصادرویداد‌هاکسب و کار

پیگیری قانونمندسازی حوزه رمز ارزها از سوی معاونت اقتصادی دولت

امتیاز دهی

 

موضوع قانونمندسازی حوزه رمز ارزها در دولت و مجلس به صورت جدی در حال پیگیری است .

به گزارش سیار نیوز، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با کمیته رمز ارز کمیسیون اقتصادی ،گفت: کمیته رمز ارز کمیسیون در حال حاضر کار مشترکش را با معاونت اقتصادی رئیس جمهوری شروع کرده است وخوشبختانه آقای رضایی و تیم شان ورود جدی داشتند و با دستور رئیس جمهوری مسئولیت این کار به عهده معاونت اقتصادی گذاشته شده است .

این درحالی است که از چندی پیش با توجه به اهمیت کاربردی شدن حوزه رمز ارزها در اغلب کشورهای دنیا، نمایندگان مجلس درصدد قانونمندسازی این حوزه برآمدند و سعی دارند تا با همکاری دولت هرچه سریعتر این قانون به تصویب رسد.

ارائه گزارش دولت در خصوص رمز ارزها تا پایان سال جاری

درهمین راستا، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: جلسات کمیته به صورت مشترک با معاونت اقتصادی رئیس جمهور برگزار می شود بر این اساس ما کار را جلو می بریم فکر می کنم گزارش دولت در مورد رمز ارزها تا پایان سال ارائه شود گزارش کمیسیون هم که از قبل آماده بوده است ما استنباط می کنیم که گزارش دولت کفایت می کند و همه موارد در مورد فعالیت رمز ارزها را پوشش می دهد و عملا ما در قالب قانون ورود نمی کنیم و آیین نامه های دولت کفایت می کند.

وی ادامه داد: اگر آیین نامه ها از نظر ما کفایت نکند از دولت می خواهیم لایحه ارائه دهد اگر هم دولت لایحه ارائه ندهد ما طرح ارائه می دهیم .

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: دستگاههای نظارتی،امنیتی و اطلاعاتی نقطه نظراتی در مورد فعالیت رمز ارزها دارند که در جلسات کمیته این نقطه نظرات را مطرح کرده اند در برخی موارد این نقطه نظرات همسو و در برخی موارد مخالفت های دارند که اینها کارشناسی می شود و باید نظرات آنها در قالب دغدغه نظام را نیز  ببینیم .

تکلیف بانک مرکزی برای حمایت از پرداخت یاری‌ها

پور ابراهیمی همچنین در خصوص حوزه پرداخت یاری ها نیز گفت: در حاضر پرداخت یاری ها نقش بسیار موثر و کارآمدی را در اقتصاد کشور ‌‌و حوزه ارائه سرویس پرداخت به کسب و کارها و افراد بازی می کنند و برای ارائه این خدمات نیاز به حمایت بیشتر دارند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: طبق قانون بانک مرکزی موظف به حمایت از پرداخت یاری هاست .ما در کمیسیون اقتصادی گزارش نحوه اجرای قانون حمایت از پرداخت یاری ها را از بانک مرکزی اخذ خواهیم کرد،اگر بانک مرکزی در این رابطه کم کاری کرده باشد یا قانون را اجرایی نکرده باشد ما قطعا ورود جدی خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن