اقتصادرویداد‌هاکسب و کار

دعوت از بخش خصوصی برای توسعه اقتصاد دیجیتال

امتیاز دهی

زارع پور از بخش خصوصی جهت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور دعوت کرد.

به گزارش سیار نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند.

این درحالی است که دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات از زمان شروع به کار، بر توسعه ارتباطات و فناورهای نوین در کشور تاکید داشته اند.

همچنین آن ها معتقدند که شبکه ملی اطلاعات باید هرچه سریعتر راه اندازی شود و خدمات الکترونیک به کاربران در داخل کشور ارایه شود.

نگاه ویژه دولت سیزدهم به فرصت محوری و حوزه فناوری اطلاعات

درهمین راستا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور(نصر)، بعد از طرح مسائل و مشکلات از طرف اعضای این شورا با اشاره به اینکه اقتصاد جدید مبتنی بر ICT است، گفت: باید نگاه‌ها را در این حوزه تغییر داد و اگر فناوری اطلاعات را به عنوان زیرساخت اصلی کشور ندانیم در آینده دچار بحران می‌شویم.

وی با اشاره به استقبال نسل جدید در دانشگاه‌ها از رشته فناوری اطلاعات، افزود: دولت سیزدهم نیز نگاه ویژه و فرصت محوری به این حوزه دارد و حل بسیاری از مشکلات کشور را تنها از طریق فناوری اطلاعات میسر می‌داند.

وزیر ارتباطات به مشکلات مطرح شده توسط اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده این مشکلات در نهایت در کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت بررسی و حل خواهد شد.

ضرورت بسیج شدن تمامی امکانات کشور در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات تصریح کرد: بعد از حل مشکلات پیش رو باید تمام امکانات کشور و بخش ICT برای تحقق شبکه ملی اطلاعات که زیرساخت اصلی اقتصاد دیجیتال است بسیج شود.

وی از فعالان صنعت ICT کشور خواست در کمیته های تخصصی کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت برای ارائه نظرات و ایده‌های خود حضور فعالی داشته باشند.

زارع پور تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت کارگروه اقتصاد دیجیتال بتوانیم موانع کسب و کارهای این حوزه را برطرف کنیم و به سرعت به قطب اقتصاد دیجیتال منطقه تبدیل شویم.

لزوم تربیت نیروی انسانی ماهر و تبدیل چالش‌ها به فرصت

وی درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر در این حوزه نیز افزود: اگر ما به درستی عمل کنیم و نیروهای ماهر خوبی در این حوزه تربیت کنیم نباید نگران این موضوع باشیم و می‌توانیم این چالش را به فرصت تبدیل کنیم و ما ضمن تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، صادر کننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.

بر اساس همین گزارش برات قنبری دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و محمد خوانساری رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در این جلسه گزارشی از پیگیری مشکلات این بخش ارائه کردند.

در ابتدای این نشست نیز اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به مشکلاتی مانند مهاجرت نخبگان و متخصصین حوزه ICT، موضوعات مربوط به صنف و اتحادیه و از دست رفتن زمان توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور اشاره کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن