رویدادها

رویداد CES 2021 کاملا دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد

شیوع بیماری کرونا در ابتدای سال 2020 سبب شد تا بسیاری از رویدادهایی که به‌صورت نمایشگاه‌های حضوری برگزار می‌شدند، تعطیل شده و کار خود را به‌صورت مجازی ادامه دهند. یکی از این رویدادها که قرار است به‌صورت کاملا دیجیتال و مجازی برگزار شود، رویداد  CES 2021 است.

بیماری کرونا علاوه‌بر تعطیل کردن بسیاری از رویدادها و همچنین کسب‌وکارهای مختلف، سبب شد تا بسیاری از شرکت‌ها ضررهای اقتصادی زیادی را متحمل شوند. به‌علاوه ضررهایی نیز به فعالیت‌های اجتماعی که هرساله سبب گردآمدن افراد بسیاری از سراسر دنیا می‌شد وارد کرد. در این میان رویدادها و نمایشگاه‌های بزرگی چون کامپیوتکس لغو شدند.

حالا به‌تازگی انجمن فناوری کامپیوتر (Computer Technology Association) که مسئولیت برگزاری رویداد CES را برعهده دارد، اعلام کرده است که رویداد CES ۲۰۲۱ قرار نیست به‌صورت فیزیکی برگزار شود. در نتیجه برگزارکننده‌های این مراسم، اجرای این مراسم به‌صورت‌ کاملا دیجیتال را در دستور کار خود دارند. رویداد مذکور در حقیقت بزرگ‌ترین رویداد محصولات الکترونیکی مصرفی در جهان است و سالانه حدود ۱۸۰ هزار نفر برای برگزاری این مراسم در ماه ژانویه در لاس‌وگاس گردهم می‌آیند. در چنین رویدادی شرکت‌های بزرگ فناوری از سراسر جهان، به رونمایی از جدیدترین محصولات خود می‌پردازند. این اجتماع و گردهم‌آیی،‌ نقش به‌سزایی در بازاریابی برنامه‌های یک ساله‌ این شرکت‌های فعال در حوزه فناوری دارد.

پیش‌بینی می‌شود برگزاری دیجیتالی رویداد CES 2021 چالش‌های بسیاری را با خود به‌همراه داشته باشد. در همین زمینه، مدیر کل و مدیرعامل CTA، گری شاپیرو، اظهاراتی به‌شرح زیر داشته است:

به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم توانایی در کنترل همه‌گیری آن درحال‌حاضر، مدیریت ده‌ها هزار نفر بازدیدکننده در لاس‌وگاس برای ژانویه 2021 ممکن نیست. ما با استفاده از فناوری می‌توانیم رویداد پیش‌رو را به روشی جدید طراحی کرده و جامعه‌ فناوری را با ساختاری معنادارتر دور هم جمع کنیم.

برگزاری رویداد مذکور به‌صورت آنلاین از مدت‌ها قبل پیش‌بینی می‌شد. به‌خصوص اینکه شرایط کنونی ایالات متحده آمریکا از لحاظ شیوع بیماری کرونا به‌گونه‌ای نیست که بتوان به‌راحتی این بیماری را مهار و مراسم را به‌صورت فیزیکی برگزار کرد. انجمن CTA امیدوار است که بتوان مراسم CES ۲۰۲ را به‌صورت فیزیکی برگزار کرد.

0
منبع
anandtech
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن