سعادت: برای الکامپ سال آینده، حداقل ۴۰ هزار متر مربع فضا می‌خواهیم

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور وعده داد: الکامپ سال آینده، بهترین نمایشگاه بین‌المللی ایران خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری الکامپ ۲۱، ناصر علی سعادت در مراسم اختتامیه نمایشگاه افزود: این نمایشگاه آغاز دوباره‌ای برای الکامپ است تا به جایگاه ملی و بین‌المللی واقعی خود برسد و در این راه با حمایت شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان سازمانی مردم نهاد، برای نخستین بار دبیرخانه دایم نمایشگاه الکامپ را دایر کرده است.

وی ادامه داد: سال جاری ۵۰۰ غرفه در ۲۳ هزار متر مربع در نمایشگاه الکامپ برپا شد که از این تعداد ۵۰ شرکت خارجی بودند. این موضوع را نیز باید تاکید کنم که تقاضا برای حضور در نمایشگاه بیش از ۳۰ هزار متر مربع بود.

رییس سازمان نصر کشور گفت: در نمایشگاه امسال چندین هیات خارجی به بازدید از نمایشگاه پرداخته و برای حضور در نمایشگاه سال آینده اعلام آمادگی کرده‌اند. از سوی دیگر با توجه به حل مساله هسته‌ای و برجام، فضای مورد تقاضا برای شرکت‌های خارجی برای الکامپ ۲۲ چند برابر خواهد بود.

سعادت با بیان این که امسال ۸۰ شرکت نوپا به رایگان در نمایشگاه حضور یافتند وعده داد: سال آینده یک سالن کامل به این شرکت‌ها اختصاص خواهد یافت و امیدواریم پذیرای ۵۰۰ کسب و کار نوین فناورانه در نمایشگاه باشیم.

وی با بیان این که در سه روز نخست نمایشگاه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از الکامپ بازدید کردند گفت: ما برای نمایشگاه سال آینده چند خواسته مشخص داریم. یکی این که نمایشگاه به جای آذرماه در مهر برپا شود چرا که فاوا از صنایع محوری کشور است و استقبال مردم از نمایشگاه بسیار زیاد است و همین امسال هم مردم در برف و آلودگی و ترافیک به نمایشگاه آمدند.

سعادت گفت: خواسته دیگر ما این است که حداقل ۴۰ هزار متر مربع فضا به الکامپ اختصاص داده شود و همچنین ساعت بازدید از نمایشگاه تا ساعت ۱۹ باشد.

وی با تشکر از دبیر شورای عالی فضای مجازی، وزیر و مدیران وزارت خانه و رییس شرکت سهامی نمایشگاه‌ها گفت: امسال کار بی‌نظیری در ستاد خبری انجام شد و بیش از ۱۰۰ رسانه داخلی و ۱۰ رسانه خارجی اخبار الکامپ را پوشش دادند.

سعادت در پایان قول داد الکامپ سال آینده، بهترین نمایشگاه بین‌المللی ایران باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا