اپلتکنولوژیسامسونگشیائومیکسب و کارموبایل

شیائومی با پیشی گرفتن از اپل به دومین فروشنده‌ی برتر گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است

امتیاز دهی

شرکت شیائومی برای اولین بار از اپل گذر کرده و جایگاه دومین فروشنده‌ی برتر گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان را به دست آورده است.

به گزارش Canalys، شیائومی در حال حاضر با توجه به میزان واحد‌های عرضه شده در سراسر جهان در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱، دومین فروشنده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید. این شرکت چینی ۱۷ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار گرفته و قبل از سامسونگ با سهم ۱۹ درصدی و اپل با سهم ۱۴ درصدی جای گرفته است.

همچنین «اوپو» (Oppo) و «ویوو» (Vivo) هر کدام با تصاحب کردن ۱۰ درصد از سهم بازار، به فروشنده های برتر چهارم و پنجم تبدیل شده‌اند. هر ۵ شرکت در زمینه‌ی میزان عرضه نسبت به سال گذشته رشد داشته‌اند اما در این بین، شیائومی ۸۳ درصد گوشی‌های بیشتری را در مقایسه با سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ به عرضه رسانده است درحالی که سامسونگ به‌عنوان برترین فروشنده، رشدی ۱۵ درصدی به خود دیده و اپل نیز تنها یک درصد رشد کرده است.

«بن استانتون» (Ben Stanton)، مدیر Canalys با اشاره به رشد فروش در مناطقی نظیر اروپای غربی، آفریقا و آمریکای لاتین چنین بیان داشته است:

شیائومی کسب و کار خارجی خود را به سرعت رشد می‌دهد. با این حال، همچنان عمدتاً به سمت بازار انبوه متمایل است و در مقایسه با سامسونگ و اپل، قیمت فروش میانگین آن به ترتیب حدود ۴۰ و ۷۵ درصد پایین‌تر است. از این رو اولویت اصلی شیائومی در سال جاری، رشد فروش دستگاه‌های رده بالا نظیر Mi 11 Ultra است.

به گفته‌ی Canalys، عرضه‌ی جهانی گوشی‌های هوشمند طی سه‌ماهه‌ی گذشته ۱۲ درصد رشد پیدا کرده است. بخش عمده‌ی رشد این تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به ضرر هوآوی بوده که خود در سال ۲۰۱۹ از اپل پیشی گرفته بود اما به دلیل تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا و ممنوعیت معاملات، از بازار جهانی به بیرون رانده شده است. تا به اینجا شیائومی بیشترین سود را به خود دیده است.

نظر شما راجع به عملکرد شیائومی و سایر شرکت‌ها طی سه‌ماهه‌ی اخیر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن