فراخوان مسابقه Development Awards در نمایشگاه TGC منتشر شد

فراخوان شرکت در مسابقه Development Awards در نخستین نمایشگاه بین‌المللی تجاری صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران Tehran Game Convention منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مسابقهDevelopment Awards  با هدف کمک به بهتر دیده شدن بازی‌های ایرانی در میان ناشران بین‌المللی و رسانه‌ها و ایجاد زمینه همکاری میان تولیدکنندگان داخلی و ناشران بین‌المللی به عنوان یکی از اهداف اصلی TGC برگزار می‌شود.

بازی‌سازان ایرانی برای حضور در این مسابقه تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه فرصت دارند با مطالعه‌ی دقیق فراخوان، فرم ثبت‌نام را به نشانی http://www.tehrangamecon.com/DevelopmentAwards/ تکمیل کرده و موارد درخواستی از جمله نسخه قابل بازی (حداقل شامل یک برش عمودی از بازی)، مستند معرفی بازی به زبان انگلیسی و فیلم گیم پلی را ارسال کنند.

براساس اعلام ستاد برگزاری TGC، تمامی تیم‌های بازی‌سازی اعم از شرکت‌ها و گروه‌ها می‌توانند در این مسابقه شرکت داشته باشند اما با توجه به هدف برگزاری این مسابقه که کمک به بهتر دیده شدن و نشر بهتر بازی‌ها در مارکت‌های خارج از ایران است؛ بازی‌هایی که پیش‌تر در استورهای خارجی (Steam, App Store, Google Play,..) منتشر شده‌اند امکان حضور در این رویداد را ندارند. با این حال عرضه بازی در ایران مشکلی در این زمینه ایجاد نخواهد کرد.

در نخستین دوره مسابقه Development Awards قرار است بازی‌ها از سوی ناشران و بازی‌سازان مطرح بین‌المللی که در TGC حضور خواهند داشت داوری شود. این مسابقه چهار برنده بهترین بازی موبایل، بهترین بازی کنسول/کامپیوتر، بهترین بازی نوآور کامپیوتر و بهترین بازی نوآور موبایل خواهد داشت.

درباره جوایز این رویداد نیز، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای اهداف و برنامه‌های حمایتی خود در نظر دارد تا از برنده‌های این رقابت که به اجماع نظرات داوران خارجی عناوین قابل و موفقی خصوصا برای بازار بین‌الملل خواهند بود در جهت تکمیل پروژه یا بازاریابی و فروش محصول حمایت مالی به عمل خواهد آورد. این حمایت در قالب گرنت (Grant) برای بازی‌های صادرات محور خواهد بود و حداقل مبلغ آن برای دو عنوان جایزه اصلی رقم ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال تعیین گردیده است.

همچنین بازی‌های برنده عنوان Most Innovative & Original Game نیز می‌توانند مبلغ حداقل ۲۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال را به عنوان گرنت دریافت کنند.

همچنین طبق توافق انجام شده با برگزار کننده نمایشگاه Casual Connect امکان حضور برنده‌های دو جایزه اصلی در نمایشگاه Casual Connect Asia 2018 فراهم خواهد بود.

نخستین نمایشگاه TGC 15 و ۱۶ تیرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این رویداد به نشانی tehrangamecon.com مراجعه کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا