تکنولوژیکسب و کار

ماشین پرنده ژاپنی گواهی ایمنی خود را دریافت کرد

امتیاز دهی

یک استارتاپ ژاپنی پس از دریافت گواهی ایمنی از سوی دولت این کشور، قدمی رو به جلو در راستای تجاری‌سازی ماشین پرنده پهپاد-مانند خود برداشته اشت.

شرکت «اسکای‌درایو» (SkyDrive) که در توکیو واقع شده، از نسخه‌ی اولیه‌ی هواپیمای الکتریکی عمود پرواز خود (VTOL) در سال 2018 رونمایی کرد پیش از اینکه سال گذشته اولین آزمایش پرواز خود با سرنشین را پشت سر بگذارند.

طراحی کنونی ماشین پرنده اسکای‌درایو با نام SD-03 شامل یک صندلی تکی با بدنه‌ای به اندازه‌ی یک خودروی کوچک می‌شود‌‌. این ماشین پرنده که شبیه یک پهپاد بزرگ است، با استفاده از هشت پروانه (دو ست در انتهای چهار بازو) پرواز می‌کند و می‌تواند طی پروازهایی که تا 10 ساعت به طول می‌انجامد به سرعت 50 کیلومتر بر ساعت برسد.

طی روزهای گذشته وزارت زمین، زیرساخت، ترابری و گردشگری ژاپن گواهی ایمنی این ماشین پرنده را رسماً صادر کرده است که سازگاری طراحی، ساختار، قدرت و عملکرد این وسیله‌ی نقلیه با استانداردهای ایمنی و محیط زیستی را تایید می‌کند. اسکای‌درایو اظهار داشته که این اولین باری است که این سازمان درخواست رسمی یک شرکت برای یک ماشین پرنده را مورد تأیید و پذیرش قرار داده است.

این گواهی، اسکای‌درایو را در مسیر تجاری‌سازی SD-03 در سال 2025 قرار می‌دهد. این شرکت به دنبال این است تا در صورت گذر از سایر موانع قانونی، این ماشین پرنده را به‌عنوان تاکسی هوایی طی رویداد Osaka Kansai Expo در همان سال مورد استفاده قرار بدهد.

این بدین معنی است که اسکای‌درایو باید یک مدل تمام خودکار از SD-03 را بسازد یا در غیر این صورت، مدلی بزرگ‌تر از آن با صندلی‌های اضافی برای سرنشینان را تولید کند‌.

شرکت اسکای‌درایو نسبت به دریافت این گواهی ابراز خوشحالی کرده و افزوده است که به همکاری نزدیک با دولت و وزارت زمین، زیرساخت، ترابری و گردشگری ژاپن جهت تکمیل توسعه‌ی ماشین پرنده خود ادامه خواهد داد.

اسکای‌درایو یکی از شرکت‌های رو به رشد در سراسر جهان به حساب می‌آید که در تلاش برای کسب موفقیت در بازار تاکسی هوایی است.

شرکت ژاپنی دیگری با نام A.L.I. Technologies، چند روز قبل آزمایش پرواز موفقیت‌آمیز هاور بایک خود را به نمایش گذاشت. ساژنده‌ی این هاور بایک امیدوار است تا در سال آینده شروع به فروش آن کند و حدود 680 هزار دلار از آن به دست آورد اگرچه مانند ماشین پرنده‌ی اسکای‌درایو، مقامات دولتی باید درباره‌ی پرواز یا عدم پرواز آن در آسمان شهرها و نوع پروازهای مجاز تصمیم‌گیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن