اینترنتدسته‌بندی نشده

مدیریت به روز رسانی های الگوریتم گوگل

امتیاز دهی

مدیریت به روز رسانی های الگوریتم گوگل چگونه است؟ چگونه می‌توانیم با استفاده ار بهترین به روز رسانی‌ها به کسب و کار خود را تقویت کنیم؟

بسیاری از کسب و کارها به شدت به ترافیک موتورهای جستجوی ارگانیک برای تجارت متکی هستند.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

با توجه به اینکه اکثر جستجوها در گوگل انجام می‌شود، به‌روزرسانی‌هایی در مورد نحوه ارائه نتایج توسط گوگل می‌تواند جذب مشتری جدید، سرنخ‌ها، فروش و در نهایت درآمد را متوقف کند.

اغلب اوقات، گوگل یک تغییر عمده را پیش می‌گیرد یا نتایج خود به خود تنظیم می‌شوند.

این به این دلیل است که رفتار کاربران نشان می‌دهد که نتایج قدیمی‌تر از نتایج به‌روز شده مفیدتر بوده‌اند.

به عنوان مثال شاید کاربری امیدوار بود که Amazon.com را همانطور که معمولاً ممکن است در نتایج مشاهده کند.

بنابراین پیمایش می‌کند تا URL قدیمی آمازون را بیابد که به گوگل نشان می‌دهد که URL باید به موقعیت بالاتری که قبل از به‌روزرسانی بود، منتقل شود.

کسب‌وکارهایی که از این موضوع آگاه هستند، پس از یک تغییر عمده، صبر بیشتری دارند و کم‌تر نگران هستند.

با این حال، بعضی از کسب‌ و کارها تکنیک‌هایی را از آخرین به روز رسانی های الگوریتم گوگل انتخاب کرده‌اند که ممکن است با دستورالعمل‌های جستجوی گوگل مطابقت نداشته باشد.

بعضی از این تکنیک‌ها عبارتند از خرید لینک در تلاش برای بازی کردن با نتایج جستجو، تلاش برای دستکاری رفتارهای جستجو با استفاده از شبکه‌های جستجو و کلیک‌کننده‌ها یا نمایش یک مجموعه از نتایج به کاربران.

اینها معمولاً بزرگ‌ترین نگرانی صاحبان وب سایت در هنگام اعلام یا انتشار به روز رسانی الگوریتم اصلی توسط گوگل است.

در سیار نیوز چند راه وجود دارد که شما می‌توانید آخرین به روز رسانی های الگوریتم گوگل را به بهترین شکل مدیریت کنید.

مدیریت به روز رسانی های الگوریتم گوگل
مدیریت به روز رسانی های الگوریتم گوگل

به‌روزرسانی هرزنامه یا اسپم نوامبر ۲۰۲۱ گوگل

به‌روزرسانی اصلی یک به‌روزرسانی دوره‌ای الگوریتم است که بر درصدی از جستارها تأثیر می‌گذارد و اغلب نحوه ارائه نتایج گوگل را بهبود می‌بخشد.

مشابه به‌روزرسانی‌های اصلی، یک به‌روزرسانی هرزنامه برای بهبود کیفیت نتایج جستجو برای کاربران با کاهش رتبه (اگر نه حذف کامل) سایت‌ها یا صفحات وب است که الگوریتم گوگل معتقد است حاوی محتوای اسپم هستند، اجرا می‌شود.

مطالب مفید برای شما:  نگاهی کوتاه به روتر خانگی N300RT توتولینک

با بازخورد تیمی از ارزیابی‌کنندگان دستی کیفیت، مهندسان به طور مداوم روش‌هایی را برای شناسایی ویژگی‌هایی که نتایج مفیدتری را برای جستجوگران ارائه می‌کنند، توسعه می‌دهند.

بسیاری اوقات، این به‌روزرسانی‌ها به محتوایی که گوگل به‌عنوان محتوای Expertise-Authority-Trust (E-A-T) یا پول، زندگی شما (YMYL) یاد می‌کند، مربوط می‌شود، عواملی که ممکن است بر سلامت یا امور مالی افراد تأثیر بگذارند.

به‌روزرسانی‌های اصلی اکنون شامل بهبودهایی در فیلتر کردن هرزنامه می‌شوند، جایی که قبلاً با نام مستعار حیوانات مانند پاندا، پنگوئن، کبوتر و غیره مستقل بودند.

گوگل در ماه نوامبر به‌روزرسانی را برای رسیدگی به هرزنامه‌ها ارائه کرد که چهارمین به‌روزرسانی الگوریتم اصلی این شرکت در یک سال است.

در این آخرین به‌روزرسانی، دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل اشاره کرد که این به‌روزرسانی بر محتوایی تأثیر می‌گذارد که از دستورالعمل‌های گوگل، مانند صفحات E-A-T یا YMYL که حاوی اطلاعات نادرست، پیروی نمی‌کند و اینها در محتوای خود گمراه‌کننده یا با کیفیت پایین هستند.

گزارش‌های سرتاسر وب در انجمن‌های سئو، گروه‌های رسانه‌های اجتماعی، و همچنین پلتفرم‌های ارتباطی مانند Skype، Slack، و اتاق‌های Clubhouse، به نحوه ایجاد یا منبع محتوا متمایل هستند.

به نظر می‌رسد دستکاری محتوا با کلمات کلیدی تزریقی در مقیاس به منظور رتبه‌بندی و اصلاح احتمالی دستورالعمل‌های محتوای تولید شده خودکار منتشر شده در سال 2020 است که پتانسیل گوگل را برای اقدام دستی علیه محتوای وب که الگوریتم آن هرزنامه در نظر می‌گیرد، مانند تکنیک‌های سئو کلاه سیاه اعلام می‌کند.

به‌روزرسانی هرزنامه یا اسپم نوامبر ۲۰۲۱ گوگل
به‌روزرسانی هرزنامه یا اسپم نوامبر ۲۰۲۱ گوگل

کلاه‌های مختلف سئو

به عبارت ساده، سئو کلاه سیاه (یا سئو کلاه خاکستری) به تکنیک‌هایی اشاره دارد که می‌تواند ردپایی دیجیتالی باقی بگذارد که ممکن است بعداً در یک وب‌سایت خاص یا جریمه‌های رتبه‌بندی طراحی صفحه نقش‌آفرینی کند، یا حتی به طور کلی از نتایج موتور جستجوی گوگل حذف شود.

در مقابل، سئو کلاه سفید مجموعه‌ای از اصول راهنما است که نشان می‌دهد چگونه کسب و کارها و صاحبان وب سایت‌ها می‌توانند به بهترین شکل محتوایی را بسازند، بهبود دهند و تبلیغ کنند که با دستورالعمل های وبمستر گوگل همسو باشد.

مطالب مفید برای شما:  گوگل خدمات ابری خود را به چین واگذار کرد

در اصل، این به این معنی است:

 • اگر محتوا در تلفن همراه و دسکتاپ بهتر از نتایج رقابتی نیست، به کار در جهت مفیدترین محتوا یا همانطور که گوگل اغلب می‌گوید «خوشحال» است، ادامه دهید.
 • اگر به محتوا ارجاع یا به آن پیوند داده نمی‌شود، یا اغلب به آن استناد نمی شود، برای کمک به تبلیغ محتوا همراه با رسانه‌های درون آن، روابطی را با برندهای دیگر ایجاد و تقویت کنید. اطمینان حاصل کنید که اشتراک‌گذاری آن در سراسر محتوا آسان و تشویق می‌شود.
 • اگر نرخ کلیک در مقایسه با سایر محتوای مشابه در وب سایت پایین به نظر می‌رسد، با استفاده از نتایج غنی و ارائه عناوین و توضیحات قانع‌کننده‌تر از سایر فهرست‌های نتایج جستجو، آزمایش کنید.
کلاه‌های مختلف سئو
کلاه‌های مختلف سئو

بهینه سازی محتوا در به روز رسانی های الگوریتم گوگل

سازندگان محتوا می‌توانند از تغییرات و روند بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای به حداکثر رساندن دیده شدن محتوای خود و رسانه‌های موجود در آن استفاده کنند.

تجزیه نقاط کانونی کلیدی بر اساس مرحله سفر خریدار هم می‌تواند بر رتبه‌بندی بلند مدت تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، لیست زیر حاوی نقاط کانونی یک صفحه فروش یا محصول قوی است:

 • با یک تجربه قدرتمند تلفن همراه شروع کنید. صفحه خود را با صفحات برتر فعلی مقایسه کنید. آیا کاربر می‌تواند تنها با یک دست و تنها با انگشت شست خود کار خود را انجام دهد؟
 • یک دکمه دعوت به عمل می‌تواند در تبدیل بازدیدکننده به مشتری تفاوت ایجاد کند. بعضی از جستجوکنندگان نمی‌خواهند در مورد آنچه قرار است انجام دهند فکر کنند، بنابراین داشتن فراخوان برای اقدام می‌تواند احتمال تبدیل را افزایش دهد.
 • یک عنوان قوی که مملو از کلمات کلیدی نباشد می‌تواند کاربر را از خروج فوری و بازگشت به نتایج جستجو باز دارد. اگر وکیل هستید، چه نوع وکالتی انجام می‌دهید و در چه مکانی خدمت می‌کنید؟ وکیل پیشرو در تصادفات اتومبیل، مؤثرتر از خدمات حقوقی خواهد بود.
 • صفحه و محتوای آن تمام مشکلات و سوالاتی که ممکن است مشتری بالقوه داشته باشد را حل می‌کند. با تیم فروش صحبت کنید و صفحه‌ای بنویسید که قبل از اینکه بازدیدکننده بتواند «نه» بگوید، به «نه» پاسخ دهد.
 • رسانه‌های قانع‌کننده و منحصر به فرد، مانند نمودارها، جداول مقایسه، اینفوگرافیک‌ها، توصیفات با عکس، فیلم و غیره را در صفحه خود بگنجانید.
 • از اصول فروش مانند اعتماد، تعهد متقابل، فوریت، کمبود و اختیار استفاده کنید.
مطالب مفید برای شما:  مطابقت Google Meet با زوم بر اساس ویژگی کلیدی امنیتی

به طور مشابه، محتوای قیف بازاریابی مجموعه‌ای از بهترین شیوه‌های خاص خود را دارد.

این محتوا شامل ویژگی‌های زیر با هدف جذب پیوند، اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی و افزایش آگاهی از برند برای مشتریان بالقوه است:

 • یک پاراگراف خلاصه کوتاه در بالای صفحه.
 • محتوای طولانی با چندین سؤال که منبع آن از answerthepublic.com یا سایر ابزارهای کلیدواژه فیلتر شده با سؤال است.
 • نوشته شده با لحن معمولی و آسان برای خواندن، در مقابل متقاعدکننده یا تلاش برای فروش به خواننده در سرویسی که هنوز به آن ابراز علاقه نکرده است.
  بهینه سازی محتوا در به روز رسانی های الگوریتم گوگل
  بهینه سازی محتوا در به روز رسانی های الگوریتم گوگل

بهبود کیفیت UX

یک مکان عالی برای شروع بهینه‌سازی محتوا، مقایسه صفحه وب خود با 5 نتیجه جستجوی برتر است که قبلاً در گوگل ظاهر می‌شدند. عناوین، توضیحات، زیرعنوان‌ها، استفاده از تصاویر، استفاده از ویدئو، نحوه ظاهر و عملکرد سایت در یک دستگاه تلفن همراه را مطالعه کنید.

سپس، 10 صفحه از 20 صفحه از «مهم‌ترین» را در هر 2 بخش محتوای قیف بازاریابی و پایین انتخاب کنید.

هر ماه تیم خلاق را مسئول موفقیت آن صفحات کنید.

از آنها بخواهید در مورد معیارهایی مانند رشد ترافیک ارگانیک، سرنخ‌ها، فروش، تعداد لینک‌های به دست آمده، سرعت، دسترسی، امنیت، حریم خصوصی و بهبود تجربه تلفن همراه صفحه گزارش دهند.

از ابزاری مانند Visualping برای نظارت بر تغییراتی که رقبا در صفحات خود ایجاد می‌کنند یا ahrefs برای نظارت بر پیوندهایی که رقبا به صفحات خود به دست آورده‌اند استفاده کنید.

بهبود کیفیت UX
بهبود کیفیت UX

نتیجه‌گیری

دیدگاه در سئو همه چیز است. داشتن دیدگاه نادرست در مورد رتبه‌بندی، ناشی از ترس، فوریت و رضایت، می‌تواند منجر به میان‌برها یا خطراتی شود که بعداً منجر به مجازات می‌شود.

از سوی دیگر، داشتن چشم‌انداز بهبود مستمر، تمایل به نظرسنجی از اعضای تیم، وفاداران به برند، همتایان صنعت و داشتن حس وابستگی متقابل در توسعه محتوا می‌تواند تنها چیزی باشد که محتوای شما را شایسته کسب رتبه‌های بالا کند.

این می‌تواند در طول زمان باعث افزایش ترافیک از نتایج جستجوی ارگانیک شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن