ناصرعلی سعادت در آخرین کنفرانس مطبوعاتی به عنوان رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

کنفرانس مطبوعاتی با موضوع ارائه گزارش عملکرد دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با حضور ناصرعلی سعادت رییس سازمان و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در ابتدای این نشست ناصرعلی سعادت رئیس سازمان ضمن قدردانی از خبرنگاران و اصحاب رسانه، اعلام کرد: در سازمان نظام صنفی رایانه ای طی سه سال گذشته بیش از ۲۷ نشست خبری با موضوع ها و عناوین مختلف با رویکرد حفظ منافع بخش خصوصی و پیشبرد اهداف صنف در سازمان برگزار شده است. مفتخریم که در تمام اقدامات، رویدادها و فعالیت هایمان طی این دوره حضور و همراهی خبرنگاران همواره بخش جدایی ناپذیر سازمان بوده تا در جهت اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی به ایفای نقش بپردازد.

سعادت با اشاره به اینکه به پایان دوره چهارم سازمان نزدیک میشویم، افزود: پنج شنبه دهم اسفند ماه انتخابات شورای مرکزی توسط هیات عمومی دوره پنجم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور انجام خواهد شد. سپس در اولین جلسه، اعضای شورای مرکزی جدید سه نفر را از میان خود انتخاب میکنند و به رئیس جمهور معرفی میشود تا ایشان حکم رئیس سازمان را امضا کند.

وعده هایی که محقق شد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ادامه افزود: در ابتدای دوره که زمام امور به دست ما سپرده شد وعده ها و قولهایی دادیم و همچنین مطالباتی از سوی صنف مطرح شد و اکنون در پایان دوره زمان آن رسیده که گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کنیم.

سعادت با یادآوری این نکته که التزام به قانون اولین شعار وی در ابتدای دوره بوده و هنوز هم هست، افزود: تا زمانیکه به قانون و اجرای آن متعهد باشیم هیچ کاری را نباید به عرف و اعمال سلیقه واگذار کنیم. در این راه پافشاری بسیاری شد و دستاوردهای خوبی هم نصیب سازمان شد درواقع سه سال تمرین التزام به قانون کردیم هرچند به بازبینی و اصلاح قوانین و آیین نامه سازمان هم معتقد هستیم و باید اقدامات موثری در این زمینه انجام شود.

او افزود: همیشه و در همه دوره ها بر شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای تاکید میشود، در این دوره تلاش کردیم با رسانه ای کردن کارها و ارائه گزارش مستمر و ایجاد جریان خبری از سازمان به بدنه صنف این مهم محقق شود.

دستاوردهای کسب شده

دریافت کرسی رسمی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از جمله مطالبات صنف فاوا از دوره انجمن شرکتهای انفورماتیک بود که خوشبختانه در روزهای آغازین شروع به کار آقای جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این خواسته دیرینه صنف نیز با پیگیری های انجام شده، تحقق یافت و اکنون تمام تلاش خودمان را به کار گرفته ایم تا منافع صنف در تصمیمات و مصوبات کمیسیون جاری و ساری شود.

سعادت دریافت مجوز سه دوره پیاپی نمایشگاه الکامپ را به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای دوره چهارم سازمان اعلام کرد و افزود: نمایشگاه ابزاری برای توسعه صنعت است به همین منظور با توافق انجام شده میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با وزارت صنعت، معدن، تجارت، نمایشگاه الکامپ در سه سال اخیر توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار شد و این مساله افزایش سطح کیفی نمایشگاه را به دنبال داشت.

رئیس سازمان نظام صنفی کشور یادآور شد: قول دادیم نمایشگاهی شایسته صنف در فضایی شفاف برگزار شود و متناسب با نیازهای بازار و جریان صنعت در کشور نوآوریهایی مانند سالن الکام استارز، الکام ترندز و پاویون استانها، الکام گیمز و غیره را به الکامپ اضافه کردیم.

سعادت تاکید کرد: نمایشگاه الکامپ سال آینده را نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار می‌کند و برگزاری این نمایشگاه با تمام ظرفیت نمایشگاه بین المللی تهران در تابستان رخ می‌دهد.

او در خصوص ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تلکام گفت: ما هرگز قول ندادیم که هر دو نمایشگاه الکامپ و تله کام حتما در یک زمان برگزار شود. تلاش سازمان همواره اختصاص کل فضای نمایشگاه به الکامپ بوده که این موضوع نیز خوشبختانه در الکامپ های گذشته جامه عمل پوشید. البته اگر درخواستی مبنی بر اختصاص فضا به تله کام در نمایشگاه الکامپ وجود داشته باشد سازمان همکاری های لازم را خواهد کرد. با این وجود مهمترین موضوع توجه به خواست و مطالبه صنف است.

سعادت در ادامه تفاهم نامه های منعقد شده در سه سال گذشته را برشمرد و گفت: تفاهم نامه سه جانبه برای حضور شرکتهای فاوا در فرابورس، امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای جذب متخصصان برجسته ایرانی غیرمقیم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی به متقاضیان مشمول سربازی به امضا رسید.

رئیس سازمان نظام صنفی کشور به تفاهم نامه همکاری با نمایشگاه سبیت اشاره کرد و افزود: تفاهم  نامه همکاری با نمایشگاه سبیت، همچنان برای دومین سال پابرجاست و پیرو آن الکامپ در سبیت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ غرفه ای اختصاص یافته و برعکس در الکامپ ۹۵ و ۹۶ نیز غرفه ای به سبیت ارائه شده و این روند ادامه خواهد داشت تا به این ترتیب طرفین از ظرفیتهای هر دو نمایشگاه بهره مند شوند.

سعادت همچنین نهمین دوره آزمون مشاوران رتبه سه فناوری اطلاعات که برای نخستین بار به صورت الکترونیکی برگزار شد را یکی از دستاوردهای بزرگ این دوره دانست و افزود: پایگاه اطلاعاتی از سوالات و منابع آزمون تهیه شده است. قدم بعدی برگزاری آزمون مشاوران رتبه سه به صورت آنلاین بدون محدوده زمانی است. همینطور با راه اندازی کمیته احراز مرکزی روند ارتقا مشاوران از رتبه سه به دو نیز در سازمان فراهم شده است.

تسهیلات و منابع مالی ارائه شده

او ارائه تسهیلات و منابع مالی را اقدام دیگری دانست که در این دوره به صورت مفصل و چندجانبه به آن پرداخته شده است و افزود: وام وجوه اداره شده که نزدیک به دو سال به حالت تعلیق درآمده بود، پس از پیگیریهای سازمان به جریان افتاد و کارشناسان سازمان به صورت مستقیم در کمیته بررسی و تایید طرح ها مشارکت دارند. در حال حاضر نیز در سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش رسیدگی به درخواستها، تعداد درخواستها و جزئیات آنها را میتوان به صورت شفاف ملاحظه کرد. علاوه بر آن با صندوق حمایت از تحقیق و توسعه صنایع الکترونیک نیز تفاهم نامه ای داریم که علاوه بر حمایت از طرح ها و ارائه ضمانت بانکی از متقاضیان حضور در نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه الکامپ نیز حمایتهای خوبی به عمل آورده است.

علاوه برآن تفاهم نامه همکاری با صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادارت و فناوری شریف نیز در مراحل پایانی قرار دارد تا این صندوق نیز در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز وارد شود و به ارائه تسهیلات و خدمت بپردازد.

موضع گیری های سازمان

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با یادآوری اینکه در طی سه سال گذشته سازمان موضع گیریهای متعددی در خصوص موضوعات روز صنعت داشته است در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص فعالیت اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی تاکید کرد: پیگیری قانونی برای فعالیت اتحادیه کسب و کارهای مجازی در حال انجام است و این با پیگیری قضایی متفاوت است. در صورتی که این اتحادیه مانند اتحادیه‌های دیگر کشور مشکلات فعالان این صنف را حل کند ما مشکلی با آن نداریم اما اگر بخواهد در حوزه کاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور دخالت داشته باشد قطعا برخوردهای لازم انجام می‌شود.

سازمان هرگز به دنبال تعطیل کردن تشکل های دیگر نبوده است. پیگیری ها و برخورد سازمان برای احقاق حقوق صنف، تنها زمانی صورت می گیرد که فعالیت تشکل های موازی برای اعضای صنف دردسر فراهم کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا