هیچ تشکل صنفی حق پلمپ شرکت هایIT دارای پروانه بهره برداری تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت را ندارد

هیچ تشکلی حق ندارد شرکت های تولیدکننده محصولات فناوری اطلاعات که دارای پروانه بهره برداری معتبر تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند را پلمپ کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اصغر رضانژاد، دبیر سازمان با اعلام این خبرگفت: براساس ابلاغ دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیران کل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و همچنین دفتر صنایع برق و الکترونیک این وزارتخانه، هیچ تشکلی براساس قانون حق ندارد مجوز اخطار پلمپ را به دلیل عدم دریافت پروانه کسب آن تشکل برای شرکت های تولیدکننده فعال حوزه IT که پروانه معتبر بهره برداری تولید خود را از این دفاتر دریافت کرده اند، ارسال کند.
رضانژاد با اشاره به مکاتبات دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دراین رابطه گفت: تعدادی از شرکت های تولیدکننده حوزه فناوری اطلاعات که پروانه بهره برداری معتبر تولید خود را از این وزارتخانه دریافت کرده اند و با برگه اخطار پلمپ اتحادیه فناوران رایانه تهران روبه رو شدند، طی مکاتبه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت موفق شدند این اخطاریه را لغو کنند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با تاکید براینکه شرکت های تولیدکننده فناوری اطلاعات پروانه بهره برداری تولید محصولات خود را باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت کسب کنند، ادامه داد: توصیه می کنیم این شرکت ها علاوه بر دریافت مجوز فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه ای، پروانه بهره برداری تولید را از دفاتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند. با دریافت این مجوز، اتحادیه فناوران رایانه تهران و یا هر تشکل صنفی دیگر اجازه پلمپ این شرکت ها را نخواهد داشت.
رضانژاد درخصوص ابلاغیه دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتحادیه فناوران رایانه تهران مبنی بر این موضوع گفت:مدیرکل دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا طی نامه ای به اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرده که اتحادیه مذکور از ارسال هرگونه نامه اخطار به شرکت های دارای پروانه بهره برداری تولید فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت خودداری کند.
او در این رابطه ادامه داد: این موضوع درحالی است که شرکت های توزیع کننده و فروشنده این محصولات تولیدی، نیازی به اخذ پروانه تولید بهره برداری تولید ندارند و در رسته توزیع و فروش خود ملزم به دریافت مجوز سازمان نظام صنفی رایانه ای و اتحادیه فناوران رایانه تهران هستند.
براساس تبصره ۲ماده ۳۲ آئین نامه اجرایی سازمان نظام صنفی رایانه ای مصوب هیات وزیران، اشخاص حقیقی یا حقوقی که طبق این آئین نامه و قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای، مجوز فعالیت پروانه تاسیس یا بهره برداری می گیرند، چنانچه مبادرت به عرضه مستقیم کالا یا خدمات به مصرف کننده کنند، مکلفند علاوه بر رعایت این آئین نامه براساس مقررات مربوطه نسبت به اخذ پروانه کسب، حسب قانون نظام صنفی و مجوزهای مربوط از مراجع ذی ربط اقدام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا