وزیر ارتباطات: همراه اول لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال است

در مراسم رونمایی از برنامه ۵ ساله راهبردی اپراتور اول؛با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه راهبردی ۵ ساله آتی همراه اول رونمایی شد.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از  اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسمی که با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول، مهدی اخوان بهابادی رییس هیات مدیره همراه اول و جمعی از مدیران ارشد این شرکت در روز اول نمایشگاه تلکام در سالن اختصاصی این اپراتور برگزار شد، برنامه راهبردی ۵ ساله همراه اول رونمایی شد.

این برنامه با ماموریت «تحقق رویای دیجیتال» در تلاش است تا به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه، به ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال بپردازد.

حمید فرهنگ در این مراسم با اشاره به رونمایی از راهبرد ۵ ساله آتی همراه اول گفت:‌ ما در ۹ ماه گذشته برنامه راهبرد ۵ ساله همراه اول را بنا بر مأموریت‌ های شرکت، تدوین کرده‌ ایم. امیدواریم که مثل همیشه با یاری خدا، به  توسعه فضای فناوری کشور به فراگیر شدن حوزه کسب و کار در این کمک کنیم.

مدیرعامل همرا اول ادامه داد: غیر از چشم ‌اندازمان که تبدیل شدن به یکی از رهبران ICT در منطقه است. همچنین حوزه کسب ‌وکار همراه اول فراتر از گذشته خواهد شد و شرکت‌ های زیادی با ماموریت‌ های متنوع به خانواده همراه اول اضافه می ‌شوند.

فرهنگ ضمن بیان این نکته که درگذشته همراه اول شرکتی بود که بیشتر در حوزه ارتباطات و برقراری شبکه‌ های ارتباطی فعال بود، گفت: در حال حاضر شرکت ‌های همسو به خانواده همراه اول اضافه شده است و ما به دنبال شرکت‌های فراتر از کسب‌وکارهای اصلی هستیم. شرکت‌ «مبین‌نت» و «امن‌افزار» به مجموعه اضافه شده‌اند و به دنبال اضافه‌ شدن «حرکت اول» هستیم. امیدواریم این اکوسیستم به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک کند.

در ادامه مهندس جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مدیریت جوان در همراه اول، گفت: شواهد جوانی در همراه اول مشخص است. مسیر حرکتی اقتصاد دیجیتال و ساخت ایران دیجیتال نیاز به نیروی جوان دارد. مدیرعامل جوان، رئیس هیئت مدیره جوان، هیئت مدیره جوان و تیم جوان همراه اول پرقدرت پای کار آمده اند و در سال گذشته توانسته اند نقش مهمی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند.

جهرمی ادامه داد: من از دوستان همراه اول تشکر ویژه می کنم که در توسعه ایران دیجیتال، برنامه ۵ ساله خود را تنظیم کرده اند.

از این شرکت انتظار بزرگی داریم. اتصال مدارس کشور تا پایان امسال به شبکه پرسرعت پهن باند جزو ماموریت هایی است که همراه اول با حمایت دولت پیگیری می کند. بحث هوشمندسازی مصرف انرژی و فعالیت در حوزه کشاورزی هوشمند جزو پروژه هایی است که همراه اول در آن ورود خواهد کرد.

وزیر ارتباطات با تشکر از پیگیری همراه اول در رفع مشکلات مردم گفت: پیگیری و حل مشکلاتی که برای مردم در مجموعه سرویس های ارزش افزوده به وجود آمده بود، با حرکت شجاعانه ای که مدیران همراه اول انجام داده اند و مشکل را خودشان شناسایی و برطرف کردند، حرکت ارزشمندی بود. امیدواریم این مسیر شفافیت با انرژی بیشتری پیگیری شود.

وی در پایان گفت: از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره همراه اول و همچنین سهامداران همراه اول که نقش بی بدیلی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، نیز تشکر می کنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا