متد ۴D

۴D مکتبی که زندگی و بیزینس را کنار هم قرار می دهد

بنیان گذار متد ۴D معتقد است: ۴D مکتبی است که زندگی و بیزینس را کنار هم قرار می دهد و به دنبال این است تا همه چیز در نقطه تعادل قرار گیرد.

به گزارش زیمانیوز، سمینار جعبه سیاه کسب و کارها (ذره‌بین) ۱۷ آذر ماه در جمع ۱۴۰۰ نفر از صاحبان کسب و کار در حوزه صنعت ایران در محل همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.

داوود ذوالقدر مدرس، کارآفرین و بنیان گذار متد ۴D در این همایش درباره چالش های مدیران در بخش های مختلف زندگی شخصی و کاری سخن گفت.

اهداف آموزش های سمینار ذره‌بین

ذوالقدر درباره هدف از برگزاری سمینار جعبه سیاه کسب و کارها (ذره‌بین) گفت: این همایش برای سومین دوره برگزار می شود و به صاحبان کسب و کار اختصاص دارد. در واقع یک گردهمایی بزرگ برای صاحبان کسب و کار ایران است که توسط بخش خصوصی انجام می شود و هدفش این است تا به کسب و کارها به صورت عملیاتی و اجرایی کمک کند.  این همایش تبلیغاتی نیست و صرفا هم در آن به آموزش نمی پردازیم بلکه هدفمان به صورت عملیاتی و تجربی به رشد کسب و کارها در بخش های مختلف مانند سیستم سازی، مالی،بازاریابی و … کمک کنیم.

وی افزود: تنها در همین امسال به بیش از ۸۰ کسب و کار که در حوزه پوشاک و صنعت چوب فعال بودند، کمک کردیم تا از رکود و کسادی رهایی پیدا کرده و به سمت رشد و توسعه حرکت کنند. همچنین لازم به ذکر است که ما به تازگی وارد این مارکت شدیم ولی همین امسال بیش از ۸۰۰۰ نفر در دوره هایمان شرکت کردند.

ذوالقدر درباره مسیر شغلی که تاکنون طی کرده، گفت: ۱۷ سالی می شود که مدیر عامل هستم و از ۱۸ سالگی وارد بازار کار شدم و در حوزه های مختلفی مانند صنعت پوشاک، صنعت عطر و ادکلن، صنعت مواد غذایی، صنعت ساخت و ساز و … فعالیت کردم و میکنم. در حال حاضر نیز وارد حوزه تدریس و راهبری شده ام.

متد ۴D متدی بر اساس شهود و آگاهی

ذوالقدر در حاشیه همایش در نشستی با خبرنگاران با بیان آن که کسب و کارها به صورت اجرایی توسط ما هدایت و نقاط ضعف آن‌ها برطرف می‌شود، اظهار داشت: تا بحال برای بیش ۷۰ کسب و کار، برنامه اجرایی و عملیاتی ارائه شده است به طوری که ادامه فعالیت آن‌ها با موفقیت ادامه می‌یابد.

وی درباره متد ۴D و تفاوتی که این متد با سایر آموزش ها دارد، گفت: این متد یک نگاه جدید به زندگی و بیزینس است و به موضوع معنا درمانی و مرگ آگاهی در کسب کار می پردازد. ۴D مکتبی است که زندگی و بیزینس را کنار هم قرار می دهد و به دنبال این است تا همه چیز در نقطه تعادل قرار گیرد. این متد براساس شهود است و شهود هم یعنی زندگی.

ذوالقدر در خصوص نحوه کار با صاحبان کسب و کار اظهار داشت: حوزه های مالی و اخلاقی مهم ترین چالش ها را برای مدیران و صاحبان کسب و کار دارند. به عنوان مثال عدم رشد فردی مدیران باعث می شود هر سیستم و ساختاری را که برای کسب و کارشان تعریف می کنید جواب ندهد. به همین دلیل اولویت ما در راهبری توسعه فردی مدیران است.

وی افزود: در واقع تفاوت ما پرداختن به جزییات است. آموزش در دسترس همگان هست اما توجه به جزییات بسیار ارزشمند است و باعث موفقیت افراد می شود.

ذوالقدر در پایان درباره علت انتخاب نام جعبه سیاه برای این همایش اظهار کرد: ما در این همایش از موضوعاتی صحبت می کنیم که کسی جرات بیان آنها را ندارد و به این علت نام جعبه سیاه را انتخاب کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا