کاشف مدل بومی موفق در زمینه تولید و تبادل اطلاعات بانکی

شرکت کاشف شنبه هفدهم تیرماه، میزبان مدیران بخش فناوری اطلاعات و امنیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود.

به گزارش زیمانیوز، در این نشست که با حضور و میزبانی مدیران ماهر و توسعه خدمات شرکت کاشف برگزار شد،‌ برخی از فعالیت‌ها و خدمات کاشف برای میهمانان تشریح شد.

همچنین در جریان این حضور، نمایندگان شرکت فولاد مبارکه از سامانه‌های عملیاتی کاشف بازدید کردند و با توضیحات نصیری، مدیر توسعه خدمات کاشف و طرهانی، مدیر ماهر بانکی و با عملکرد و نقش این سامانه‌ها در تأمین، توسعه و پایش امنیت در حوزه تبادل بین‌بانکی آشنا شدند.

دیدار مسئولان حوزه فناوری اطلاعات و امنیت فولاد مبارکه و نشست مشترک آن‌ها با مدیران کاشف، با هدف آشنایی با تجربیات و اقدامات کاشف در چارچوب شکل‌دهی به ساختار سازمانی یک متولی امنیت اطلاعات و همچنین خدمات و محصولات توسعه داده‌شده این شرکت در حوزه امنیت صورت گرفت.

مدیران فولاد مبارکه اصفهان در جلسه با مدیران شرکت کاشف، هدف خود را از حضور در کاشف و بازدید و آشنایی با خدمات و امکانات نرم‌افزاری و مغز افزاری آن، آشنایی و مشاهده الگوی بومی موفق، در حال کار و آزمایش‌شده اعلام کردند که بتوان با الگوگیری از آن، در حوزه فعالیت شرکت‌های صنعتی نیز به تأمین، تقویت و توسعه امنیت پرداخت.

مدیران و نمایندگان فولاد مبارکه اصفهان طی حضور خود در شرکت کاشف، همچنین از بخش آزمایشگاه و حوزه ارزیابی و اعتبارسنجی این شرکت نیز بازدید کردند و با توضیحات مدیران و کارشناسان شرکت، با اهداف و عملکرد این بخش آشنا شدند.

در توضیحات کارشناسی ارائه‌شده در حین بازدید اعلام شد: رسالت و کارکرد اصلی آزمایشگاه کاشف، افزایش توان نظارتی و نظارت‌پذیری در نظام بانکی است و در این راستا، اقداماتی مانند ارزیابی و اعتباربخشی امنیتی برنامک‌های تلفن همراه و یا ابزارهای مبتنی بر وب و به‌طورکلی محصولات بانکداری الکترونیکی و پرداخت صورت می‌گیرد.

طی توضیحات کارشناسان این حوزه، همچنین در تشریح ارزش‌افزوده‌ای که شرکت‌ها بابت این خدمات دریافت می‌کنند گفته شد: در بازار رقابتی، هر محصولی که بخواهد با کیفیت خود مشتری را جلب کند، نیازمند این است که استانداردهای آزمون و تثبیت‌شده‌ای را از مرجعی معتبر اتخاذ کند و این استانداردها موجب می‌شود تا حداقل اطمینانی از اعتبار آن محصول شرکت به مشتری انتقال داده شود و این رویه بر فروش و جلب مشتری تأثیرگذار است.

گفتنی است که بانک مرکزی در جایگاه نهاد ناظر انتظار دارد که محصولات بانکی و پرداختی که مورداستفاده مردم قرار می‌گیرد، از کیفیت و امکانات امنیتی مطلوبی برخوردار باشد و خدمات آزمایشگاهی کاشف به‌نوعی پاسخ به الزامی است که نهاد ناظر وضع کرده و اعتقاد دارد که نباید هر محصولی را وارد زیست‌بوم پرداخت کرد.

در توضیحات کارشناسی ارائه‌شده در خصوص چرایی و اهداف ناظر بر تأسیس آزمایشگاه و ایجاد بسترهای ارزیابی محصولات و خدمات، همچنین بیان شد: شرکت‌هایی که دارای چنین محصولاتی هستند، می‌توانند با واسپاری برنامک‌ها و یا خدمات پرداختی الکترونیکی خود به کاشف، آن‌ها را وارد روند و چرخه آزمایشگاهی کنند. در این روند، ضعف‌های امنیتی و آسیب پذیری‌های احتمالی این  برنامک‌ها و بسترهای عملیات بانکی، شناسایی و اعلام می‌شود و راهکارهای پیشگیرانه امنیتی و همچنین در صورت نیاز داشبورد مدیریتی به سفارش‌دهنده و مشتری ارائه خواهد شد و درعین‌حال استانداردهای ۱۷۰۲۵ نیز در این روند از سوی کاشف پیاده‌سازی می‌گردد و درنهایت این روند منجر به دریافت گواهینامه معتبر امنیتی از کاشف می‌شود که می‌تواند برای شرکت‌ها ارزش‌افزوده در بر داشته باشد.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا