در سالی که گذشت، با حساب‌ بانکی‌تان چه کردید؟

سال ۱۴۰۲ برای شما چگونه گذشت؟ کدام روز سال جیب‌ و حساب‌تان پر پول‌تر بود و چه ماهی کم‌‌تر پول داشتید؟ درآمدهایی که امسال بدست آوردید را چطور خرج کردید؟ بیشتر به تیپ و استایل جذاب‌تان رسیدید یا سرمایه‌گذاری کردید و برای خودتان «گرگ وال‌استریتی» بودید؟ اگر هنوز بلوبانک ندارید، از اینجا دانلود کنید.

اگر شما یکی از کاربران بلوبانک سامان باشید، می‌توانید جواب این سوالات را از اپلیکیشن بلو بخواهید. بلو برای اولین بار و همزمان با روزهای پایانی سال جاری، بخش ویژه‌ای را به نام «۱۴۰۲ با بلو» طراحی کرده تا هر کاربری با مراجعه به این بخش بتواند عملکرد مالی خود در سال گذشته را تماشا کند. در این بخش ویژه و خاص، شما به یک سفر خاطره‌انگیز دعوت می‌شوید تا ضمن دیدن عملکرد مالی‌تان، اتفاقات و ماجراهای سپری شده سال ۱۴۰۲ را مرور و زنده کنید.

مینا قره‌ نازی، مدیر محصول بخش PFM (مدیریت مالی شخصی) بلو در مورد اهداف این نئوبانک از ارائه این داده‌ها می‌گوید: « ما تاکنون اطلاعاتی مثل تراکنش‌ها، هزینه‌ها، درآمدها و… را به شکل ماهانه به کاربران خود ارائه می‌کردیم، امسال اما برای نخستین بار تصمیم گرفتیم تا به منظور دسترسی و آگاهی کاربران از وضعیت و عملکرد مالی خود، آمارهای اختصاصی سال ۱۴۰۲ را به شکلی متفاوت از روش‌های سنتی، در اختیار کاربران بگذاریم. داشتن این اطلاعات و آمارها علاوه بر جنبه‌ اطلاع‌رسانی و مرور خاطرات، به کاربران کمک می‌کند تا در سال جدید برنامه‌ریزی مالی بهتری برای خود داشته باشند و با آگاهی بیشتری از فرصت‌های مالی‌شان بهره ببرند».

چه کاری باید انجام دهید؟

برای مشاهده آمارها و داده‌های بخش «۱۴۰۲ با بلو» باید نسخه ۳.۰ اپلیکیشن بلو را در گوشی‌تان داشته باشید. بعد از به‌روزرسانی اپلیکیشن، تنها کافیست به منوی «فروشگاه» در اَپلیکیشن بلو بروید تا بنر ویژه «۱۴۰۲ با بلو» را مشاهده کنید.

چه آمارهایی را می‌بینید؟

زمانی که وارد بخش «۱۴۰۲ با بلو» می‌شوید، در قالب چندین استوری‌، آمارهای ویژه و مختص شما برایتان به نمایش درمی‌آید. همه داده‌ها و اطلاعاتی که در این بخش مشاهده می‌کنید، طبق عملکرد ثبت شده شما از روز اول فروردین ۱۴۰۲ تجزیه و تحلیل شده و شامل این موارد می‌شود:

  • تعداد روزهای عضویت شما در بلو و اینکه شما نفر چندم از خانواده میلیونی بلو هستید
  • تعداد دعوت‌هایی که با کد اختصاصی‌تان به بلو داشته‌اید و کل شبکه‌ کاربرانی که از دعوتی‌های خود ساخته‌اید.
  • توصیف فصل‌های چهارگانه سال براساس هزینه‌هایی که کرده‌اید. به گفته مدیر محصول بخش مدیریت مالی شخصی بلو، در این بخش با توجه به نوع هزینه‌هایی که هر کاربر داشته و دسته‌بندی‌های مختلف آن مثل پس‌انداز و سرمایه، مد و پوشاک، خریدهای روزانه، خانه و کاشانه، اقساط تسهیلات و… فصل‌های سال با یک جمله یا روایت طنزآمیز توصیف شده است.
  • تعداد خریدهایی که در طول سال با بلوکارت خود کرده‌اید.
  • پر پول‌ترین شب و روز سال. در این بخش آن روزی از سال که بیشترین موجودی را در حساب‌تان داشته‌اید، به همراه کالای فرضی که می‌توانستید با آن پول بخرید، برای شما به نمایش درمی‌آید.
  • بی‌پول‌ترین ماه سال. دوست دارید بدانید کی کفگیر به ته دیگ خورده است؟
  • میزان زمان صرفه‌جویی شده بابت داشتن اپلیکیشن بلو. در این بخش تمامی فعالیت‌ها و تراکنش‌هایی که شما در سال ۱۴۰۲ داشته‌اید مثل باز کردن حساب یا تعداد انتقال‌های پول یا خرید شارژ و… مورد تحلیل قرار گرفته و براساس آن زمان صرفه‌جویی شده بابت استفاده از خدمات بلو محاسبه شده است.
  • مجموعا بیشترین پول را برای چه کسی بلو به بلو کرده‌اید

مینا قره‌نازی، مدیر محصول بخش PFM بلو در مورد ارائه این ویژگی جدید می‌گوید: «پلتفرم‌های مشهور و بزرگ جهان، معمولا در پایان سال آمارهای ویژه‌ای را به کاربران خود ارائه می‌کنند، این گزارشات برای هر کاربری جذاب است چرا که می‌تواند از عملکرد یک ساله خود در پلتفرم‌ محبوبش مطلع شود. ما در بلو با الهام گرفتن از این پلتفرم‌ها، سعی کرده‌ایم تا داده‌های جذاب کاربران را به‌ صورت داستانی و جذاب در اختیار خودشان بگذاریم و قابلیت اشتراک‌گذاری آن‌ها را با دوستانشان فراهم کردیم تا خاطرات بلو را ماندگار کنیم.».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا