استاد سلام

چهارمین دورهمی آموزگار مدرسه آنلاین استاد سلام برگزار شد

چهارمین دورهمی آموزگار مدرسه آنلاین استاد سلام با حضور ۲۰۰ آموزگار در کانون همایش انصار عصر جمعه ۱۹ آبان ماه برگزار شد.

به گزارش زیمانیوز، این همایش با هدف تجلیل از آموزگاران مدرسه آنلاین استاد سلام در فضایی گرم و صمیمی برگزار شد و طی آن اساتید از مزایای حضور در سایت و خاطرات خود صحبت کردند.

از جمله اساتید این مدرسه علی ترابی است که بررسی اوضاع امروز آموزش و نحوه پرزنت خدمات آموزشی یکی از تخصصهای وی در کنار تدریس ۴ زبان انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و روسی را در رزومه خود دارد.

وی در این مراسم در خصوص تدریس در این حوزه گفت: برای آموزش باید از خودتان مدل یا الگوی خاصی داشته باشید از طرفی باید مخاطب را هم در نظر بگیرید. آدمهای مختلف یک چیز از ما می خواهند اما نوع ارائه ما باید متفاوت باشد.

به گفته این مدرس در نوع محتوا باید دو نکته لحاظ شود: اول اینکه خودتان را در نظر بگیرید نوع آموزشتان را و دوم مدل دانش آموز و مخاطب تان را.

در ادامه مراسم مهدی آورا در خصوص آمار سایت گفت: حدود ۷۰ درصد جمعیت ثبت نامی سایت استاد سلام را دانش اموزان تشکیل می دهند. با توجه به اینکه شروع کار سایت استاد سلام از سال ۹۲ بوده که اوایل کار سیاست سایت بر این بود که فقط استاید ثبت نام می کردند اما بعد از مدتی دانش اموزان هم در کلاس باید اسم می نوشتند که از سال ۹۸ تعداد ثبت نامی ها افزایش یافت و تا امروز بیش از ۱۱۰ هزار نفر کاربر دارد.

ریاضیات، پر مخاطب ترین درس

وی در ادامه به آمار درسهای پربازدید پرداخت و گفت: درس پربازدید با ۶۱۳ هزار نفر بازدید، ریاضیات است و بعد از آن رقیب اصلی درس زبان است. یکی از درسهای جالب سایت استاد سلام، درس لهجه کرمانجی است که برای این درس درخواست داشته ایم.

وی در ادامه به آمار حوزه های دیگر سایت پرداخت و بیان کرد: بازدید روزانه سایت ۹ هزار بازدید است و با توجه به اینکه تعداد کاربران سایت روزانه ۴ هزار نفر است اساتید باید توجه داشته باشند که هر دانش اموز قبل از انتخاب هر استادی، دو یا سه صفحه را مرور می کند و این نکته مهمی است یعنی اساتید بدانند که خصوصیات صفحات، توضیحات، مباحث و شکل صفحه بسیار برای انتخاب دانش اموز مهم است.

بنا بر آمار سایت، میانگین بازدید از صفحات مجتمعات اموزشی روزانه نزدیک به ۴۰۰ بازدید است، استان پر ثبت نام ، تهران با نزدیک به ۱۲ هزار ثبت نامی در سال ۱۴۰۱ بوده است بعد از تهران، اصفهان و سومین استان البرز است.

استاد حسین شاسواری با میانگین ۳۲ بازدید در روز استاد برتر سایت استاد سلام است که تا کنون ۱۲ هزار و ۳۸۴ بازدید داشته است.

همچنین سایت استاد سلام تا کنون تعداد ۷۸۲جزوه حدود ۱۳ میلیون فروش داشته است؛ مجتمع زبان خارجی ملل اولین اموزشگاه از نظر تعداد بازدید با مجموع ۳هزار ۷۳۵ بازدید در طی یکسال بوده است.

بر اساس این گزارش در ادامه مراسم پنل تخصصی ارتباط مسیر شغلی و آموزش، با حضور نغمه عقیلی، بنیان‌گذار این استادسلام، فاطمه سبک‌خیز و حسین شاسواری، اساتید این مجموعه و صائبه سلوکی، رئیس کمیسیون آموزش سازمان نظام صنفی، برنامه بعدی این همایش بود.

عقیلی، در این پنل عنوان کرد: «باید از تکرار مکررات پرهیز کرد و برای هر کسی مسیر متفاوتی را پیش گرفت.» رئیس کمیسیون آموزش سازمان نظام صنفی هم با اشاره به تغییر رویکرد نسل‌ها در زمینه آموزش گفت: «ما با نسلی سروکار داریم که خواستگاه‌های متفاوتی دارد و باید باورمان را نسبت به نسل‌ها تغییر دهیم. نسل‌های جدید نسبت به ما تغییر کرده‌اند و حتی رقابت‌ برای این نسل‌ها تعریف متفاوتی دارد. دغدغه‌هایشان هم گوناگون است. در نتیجه، باید رویکرد آموزشی‌مان را برای آن‌ها تغییر دهیم چون روش‌های سنتی روی آن‌ها تاثیری ندارد.»

گفتنی است در ادامه مراسم اهدای تندیس به اساتید برتر انجام شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا