دسته‌بندی نشدهسیستم عاملکسب و کار

رسمی: اپل به‌زودی با اپیک گیمز در دادگاه مواجه خواهد شد

امتیاز دهی

به‌تازگی رسماً اعلام شده است که پرونده‌ی شکایت پر سر و صدای اپیک گیمز از اپل یک سطح بالاتر خواهد رفت و به دادگاه کشیده خواهد شد.

پس از ماه‌ها سر و صدا و درگیری، اپیک گیمز بالاخره در دادگاه با اپل روبه‌رو خواهد شد. دادگاه از امروز دوشنبه آغاز می‌شود و یکی از مهم‌ترین‌های تاریخ اپل به حساب می‌آید.

«تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر عامل اپل نیز در دادگاه شهادت خواهد داد که اولین باری محسوب می‌شود که شهادت داده است و آینده‌ی اپ استور و سهمی که از درآمد توسعه‌دهندگان دریافت می‌کند در این پرونده تحت تاثیر قرار خواهد بود که یک منبع درآمد عظیم برای این شرکت است.

آگوست سال گذشته بود که اپیک گیمز نوعی تله برای این شرکت گذاشت و سیستم پرداخت مخصوصی را در بازی به شدت موفق و معروف آن یعنی Fortnite پیاده‌سازی کرد تا از این راه بتواند برداشت 30 درصدی اپل از درآمد بازی را دور بزند.

با این حال، اپل با این حرکت مقابله کرد و Fortnite را از اپ استور حذف کرد و اپیک گیمز نیز در جواب اقدام به شکایت از آن کرد. اپیک سال‌ها است که ادعا می‌کند سهمی که اپل دریافت می‌کند بیش از حد و نوعی زیاده­‌گیری است و مسئله ساده است؛ این شرکت شیوه‌ی کسب و کار اپ استور را ضد رقابتی می‌داند.

اپیک معتقد است که توسعه‌دهندگان باید قادر به ساخت بازی و برنامه برای گوشی‌های هوشمند بدون اجبار به پرداخت مبالغ هنگفت به اپل (و حتی به گوگل برای گوگل پلی) باشند. اسپاتیفای، Match و Tile شرکت‌های دیگری هستند گه از غیر منصفانه بودن سهم دریافتی این شرکت گفته‌اند.

تخمین زده می‌شود که اپل تنها از طریق Fortnite صدها میلیون دلار به دست آورده باشد که مبلغ کلانی به شمار می‌رود. اپیک گیمز نیز مسئله‌ی این را دارد که اگر مایل به پرداخت سهم 30 درصدی نباشد باید در چه پلتفرم دیگری عنوان خود را به فروش برساند؟

اپ استور و گوگل پلی در حال حاضر فروشگاه‌های غالب سراسر جهان هستند و اپیک همواره در تلاش بوده است تا Fortnite را خارج از این دو پلتفرم ارائه دهد و به فروش برساند.

علاوه بر این‌ها، به‌تازگی گزارشی منتشر شده است مبنی بر اینکه به دنبال شکایتی از سوی اسپاتیفای در 2019 به‌خاطر دریافت سهم 30 درصدی از هزینه‌ی اشتراک‌های کاربران توسط اپ استور، کمیسیون اروپا اپل را متهم ضد تشکیل اتحادیه‌ی صنایع بودن خواهد کرد.

نظر شما راجع به درگیری بین اپل و اپیک گیمز چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن