سالم ترین و شفاف ترین آب را چگونه پیدا کنیم ؟

نویسندگان امریکایی کتاب “تلاش برای آب خالص” تاریخچه کنکاش بشر برای تصفیه آب را به دوران ماقبل تاریخ ارجاع می دهند. با این اوصاف اولین مستندات تصفیه آب در دست نوشته های سانسکریت و کتیبه های مقبره های باستانی در مصر پیدا شده است. همین موضوع به اهمیت استفاده از آب سالم در گذر قرون متمادی صحه می گذارد.

داستان تصفیه آب اما تا همین دنیای مدرن خودمان هم ادامه پیدا کرده است.

دستگاه های تصفیه آب با انواع فیلتراسیون مختلف در بازار وجود دارند هر چند همراه آنها هشدارهای بسیاری مبنی بر تقلبی بودن ، کارایی و مسائلی از این قبیل هم قابل مشاهده است. این در حالی است که بسیاری از مردم دقیقا نمی دانند برای تصفیه آب آشامیدنی باید سراغ کدامیک از انواع این سیستم ها بروند.

سیستم هایی که در مسیر لوله کشی شیرهای آب آشپزخانه نصب می شوند که به kdf مشهورند یکی از کاملترین سیستم های تصفیه آب هستند که البته هزینه سنگین آنها رواج استفاده از این سیستم را به حداقل ممکن رسانده است. دستگاه های دیگری هم وجود دارند که موارد استفاده از آنها نیز محدودیت های خاص خودش را دارد. دستگاههای ارزانتر در قالب دستگاههای کلمنی ، زیر سینکی و سرشیری با دقت عمل کمتری کار می کنند ؛ از طرف دیگر برخی دستگاه ها با محدودیت کارایی در نحوه فیلتراسیون باز هم انتخاب را برای مصرف کننده مشکل می کنند. بعضی دستگاه ها که قابلیت نصب و استفاده در آشپزخانه را دارند به لحاظ حجم آب تصفیه شده در هر نوبت و زمانی که دست کم بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد، دسترسی سریع و بی دردسر به آب آشامیدنی تصفیه شده را کمتر می‌کنند.

شاید همه این دردسرهای معمول و کاستی های موجود است که لزوم سیستمی تجهیز شده به بهترین انواع فیلتراسیون را به یک ضرورت بی چون و چرا تبدیل کرده است. ضرورتی که در پیچ و تاب تاریخچه تصفیه آب آشامیدنی شاید از عصر حجر تا دوران معاصر؛ و درست جایی که پای سلامت انسان به ماجرا باز می شود، به نوآوری ختم خواهد شد.

برای ذکر مصداق عینی راه دوری نمی رویم. نسل جدید یخچال های Door-In-Door Next-P ال جی همین تکنولوژی کهن را در نمایی جدید با چاشنی نوآوری یدک می کشند. ساده تر اینکه شما پکیجی کامل از فیلتراسیون را در قامت نسل جدید یخچال های ال جی پیش روی خود دارید.

سیستم تصفیه آب با استفاده از فیلتراسیون سه مرحله ای در قالب pre-Carbon که املاح معدنی، رسوب آب و کلر را می گیرد، فیلتر UF که در جنگ با باکتری ها آنها را ازبین می برد و ذرات معلق را نابود می کند و در نهایت فیلتر post-Carbon که از بین برنده همه مواد شیمیایی است؛ جدیدترین تکنولوژی تصفیه آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

زمان جلو می آید و حالا تلفیق آب آشامیدنی سالم و سلامت انسان ها به لازم و ملزوم یکدیگر تبدیل می شوند. مصرف میزان بالای آب آلوده در فاصله های زمانی چند ساعته یا چند روزه می تواند یک نبرد تمام عیار بین سیستم ایمنی بدن و باکتری ها، ویروس ها و میکروب ها به راه بیاندازد که قاعدتا پیروز این مبارزه بدن انسان است؛ هر چند مصرف آب آلوده یا به زبان ساده تر تصفیه نشده، در بلند مدت – مثلا دوره زمانی چند ساله – اثرات حاد و مزمنی از خود به جای می گذارد که سلامت انسان را به مخاطره می اندازد.

شاید به همین دلیل باشد که گاهی باید غلبه تکنولوژی را بر سبک زندگی ، اتفاقی در مسیر ارتقای کیفیت آن به خصوص در حیطه سلامت به شمار آورد. این روزها دیگر نیازی به جوشاندن آب روی آتش نیست ، نیازی هم نیست با نصب و قرار دادن دستگاه های اضافی، فضا و نمای آشپزخانه خود را به هم بریزید. در واقع فیلتراسیون به شیوه قدیمی اش منسوخ شده و حالا ساده ترین راهکار می تواند در خانه شما بنشیند و مشکل آلودگی آب آشامیدنی را از بیخ ریشه کن کند. فیلتراسیون نه به روش های معمول گذشته و تعدد لوله ها و وسایل اضافی ، بلکه همین جا و به روش همین یخچال های نسل جدید ال جی قابل دسترس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا