تکنولوژیکسب و کار

فولکس‌واگن تا سال 2035 به فروش خودروهای احتراقی در اروپا پایان می‌دهد

امتیاز دهی

شرکت آلمانی بزرگ فولکس‌واگن به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تا پایان سال 2035 خودروهای احتراقی را در اروپا کنار بگذارد.

یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی فولکس‌واگن به روزنامه‌ی آلمانی Muenchner Merkur اعلام کرده است که این شرکت برنامه دارد تا به فروش خودروهای احتراقی در اروپا تا سال ۲۰۲۳ پایان بدهد.

«کلاس زلمر» (Klaus Zellmer) به این روزنامه گفته است که فولکس‌واگن «از کسب‌ و کار با خودروهای درون‌سوز در اروپا بین ۲۰۳۳ و ۲۰۳۵ کنار خواهد رفت». با این حال، وی افزوده است که توقف فروش خودروهای احتراقی در ایالات متحده‌ی آمریکا و چین زمان بیشتری می‌برد و در آمریکای جنوبی و آفریقا حتی زمان‌برتر خواهد بود.

زلمر اظهار داشته است که کل مجموعه‌ی خودروهای فولکس‌واگن در دیرترین حالت تا سال ۲۰۵۰ کاملاً کربن‌خنثی خواهد شد. وی می‌خواهد که خودروهای الکتریکی ۷۰ درصد کل فروش این شرکت در اروپا تا سال ۲۰۳۰ را تشکیل بدهند.

اهداف فولکس‌واگن جهت دستیابی به کربن خنثی یا به عبارتی دیگر دستیابی به انتشار صفر خالص دی‌اکسید کربن نزدیک به رقبای متعددی است؛ فورد اوایل امسال اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ در اروپا تنها خودروهای الکتریکی به فروش خواهد رساند و برنامه دارد تا ۱ میلیارد دلار صرف تبدیل کارخانه‌ی خود در کلن آلمان به خط تولید خودروهای الکتریکی کند. هوندا در ماه آپریل تایید کرد که خودروهای گازسوز را تا سال ۲۰۴۰ از رده خارج خواهد کرد. همچنین ولوو رسماً تایید کرده است که تا سال 2030 خودروهای خود را تمام الکتریک خواهد کرد و جگوار خبر داده است که تا 2025 به یک برند خودروی تمام الکتریک تبدیل خواهد شد.

کشورهای اروپایی متعددی اهدافی را برای ممنوع کردن خودروهای گازسوز مرسوم تعیین کرده‌اند. نروژ تا ۲۰۲۵، فرانسه تا ۲۰۴۰ و بریتانیا تا ۲۰۳۰ این خودروها را از رده خارج می‌کنند. این درحالی است که در ایالات متحده‌ی آمریکا، کالیفرنیا به دنبال ممنوع کردن فروش خودروهای گازسوز تا ۲۰۳۵ است و سایر ایالت‌ها نیز رویکرد کالیفرنیا را در پیش گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن