کسب و کارنرم‌افزار

ارائه قابلیت جدید از سوی لینکدین برای کاریابی آسان‌تر

امتیاز دهی

شبکه اجتماعی لینکدین از قابلیت جدیدی پرده‌برداری کرده است که توسط آن کاریابی فرایندی ساده‌تر خواهد داشت. این قابلیت جدید به شکل برچسبی در تصویر پروفایل نمایان می‌شود.

مایکروسافت به‌طور جدی قصد دارد برنامه‌های ویژه‌ای را برای رفع مشکلات بیکاری حاصل از بیماری کرونا اجرایی کند. این شرکت بسیاری از این برنامه‌ها را در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی کسب‌وکار خود یعنی لینکدین اجرایی خواهد کرد. قرار است قابلیتی به‌نام Open to Work به این شبکه اجتماعی کسب‌وکار اضافه شود تا به این طریق افرادی که جویای کار هستند به‌صورت برجسته‌تر در این فضا به کارفرمایان نشان داده شوند.

قابلیت open to work در لینکدین

با استفاده از قابلیت کاریابی لینکدین، افراد جویای کار می‌توانند در تصویر پروفایل خودشان، با ظاهری مناسب وضعیت جویای کار بودن خود را اطلاع دهند. این‌طور که به‌نظر می‌رسد یک برچسب یا نشان خاص در گوشه تصویر پروفایل به‌چشم می‌خورد که نشان‌دهنده عبارت جویای کار و Open to Work خواهد بود.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

البته قبلا نیز این ویژگی نمایش جویای کار بودن، توسط لینکدین به کاربران ارائه می‌شد. در این قابلیت می‌توانستید نوع شغل مورد نظر و حوزه کاری خود را همراه با زمان و موقعیت مدنظر برای شروع کار مشخص کنید. حالا این ویژگی جدید به شما کمک می‌کند تا به‌صورتی برجسته‌تر به کاربران لینکدین نمایش داده شوید و آن‌ها شما را راحت‌تر پیدا کنند.

open to work linkedin
open to work linkedin

نحوه نمایش open to work در لینکدین

در ویژگی جدید، قابی به‌صورت هشتگ OpenToWork# در اطراف عکس پروفایل شما ظاهر شده و دیگر نیازی نیست کاربران پروفایل شما را برای جست‌وجوی مشخصات زیر و رو کنند؛ بلکه کارفرمایان تنها با بررسی عکس پروفایل شما متوجه می‌شوند که آیا جویای کار هستید یا خیر. این وضعیت کاریابی حتی در زمانی که شما برای کاربر دیگری نظر ارسال می‌کنید یا پستی منتشر می‌کنید در کنار متن‌تان نمایش داده خواهد شد.

فعالسازی open to work در لینکدین

برای فعال‌سازی این قابلیت و برچسب عکس پروفایل جویای کار در لینکدین، می‌توانید به‌صورت زیر اقدام کنید:

  • تنظیمات حساب کاربری > انتخاب گزینه‌ Show recruiters you are open to work در پایین عکس پروفایل
  • انتخاب تنظیمات و گزینه‌های شغل موردنظر مانند موقعیت مکانی و مدل اشتغال
  • انتخاب گزینه‌ Choose who sees you’re open و نوع نمایش وضعیت جویای کار (در این بخش می‌توانید مشخص کنید که وضعیت جویای کار فقط برای کارفرماها نمایش داده شود یا با اضافه شدن برچسب عکس، تمامی کاربران امکان مشاهده‌ وضعیت اشتغال شما را داشته باشند.)

بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید، کافی ا‌ست پستی با هشتگ opentowork# منتشر کنید تا اطلاع‌رسانی جهت جست‌وجوی کار برای کاربران بیشتری نمایش داده شود.

آپشن‌های دیگر برای کاریابی در لینکدین

این تنها اقدامی نیست که مایکروسافت برای کمک به مسیر اشتغال‌زایی در پلتفرم خود انجام داده است. این شرکت در این زمینه برنامه‌های دیگری نیز درسر دارد که با اجرایی شدن آن‌ها فرایندهایی مانند معرفی افراد جویای کار، بررسی رزومه‌ها، آموزش تکنیک‌های مصاحبه‌ شغلی یا تنها ارائه‌ پیشنهاد اشتغال به سهولت انجام خواهند شد. اگر خواستار ورود به برنامه‌ کمکی اشتغال‌زایی در لینکدین هستید، باید از طریق مراحل زیر اقدام کنید:

  • ارسال یک پست جدید و انتخاب گزینه‌ Offer to Help در آن
  • سپس باید تمامی گزینه‌هایی که برای کمک به دیگران درنظر دارید انتخاب کنید و دکمه Done را بزنید. از جمله مواردی که می‌توانید انتخاب کنید، گزینه‌های زیر هستند:
  • Offering Help: General Help, Career Coaching – راهنمایی کلی، مشاوره‌ شغلی
  • Offering Help: Referrals – معرفی افراد به سازمان‌های جویای نیروی انسانی
  • Offering Help: Resume Revise – بازبینی رزومه

جمع‌بندی

با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید پیشنهاد‌های کاری‌ جدیدی دریافت کنید. شما دیگر از کدام قابلیت‌های لینکدین استفاده می‌کنید؟ مشتاقیم نظرات شما را در این باره بشنویم.

منبع
mspoweruser
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن