ال‌جی نتایج مالی سه ماهه چهارم و پایان سال را منتشر کرد

بخش  لوازم خانگی و تهویه هوا و همچنین بخش صوتی و تصویری بیشترین سود عملیاتی تاریخ ال‌جی را در سال ۲۰۱۶ ثبت کردند

ال‌جی الکترونیکس به تازگی سود عملیاتی سال ۲۰۱۶ خود را اعلام کرد. این سود با توجه به عملکرد قوی بخش لوازم خانگی، تهویه هوا و صوتی تصویری به میزان ۱.۳۴ تریلیون وون کره ( ۱.۱۶ مییارد دلار) و ۱۲.۲ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۵ اعلام شده است. برای پایان سال، ال‌جی میزان درآمد ۵۵.۳۷ تریلیون وون کره (۴۷.۹۲ میلیار دلار) و سود خالص ۱۲۶.۳ میلیارد وون کره ( ۱۰۹ میلیون دلار) را گزارش کرد.

فروش سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ معادل ۱۴.۷۸ تریلیون وون کره جنوبی ( ۱۲.۹۷ میلیارد دلار) گزارش شده که ۱۱.۷ درصد بیشتر از سه ماهه قبلی و ۱.۵ درصد بیشتر از سه ماهه چهارم در سال گذشته بوده است. هردوی بخش‌های لوازم خانگی/تهویه هوا و صوتی و تصویری بیشتر سود عملیاتی خود تا به حال را در سال ۲۰۱۶ ثبت کردند. هرچند با توجه به ضرر بخش ارتباطات موبایلی و قطعات خودرو ال‌جی ضرر خالصی معادل ۲۵۸.۸۰ میلیارد وون کره جنوبی ( ۲۲۳.۹۸ میلیون دلار) را گزارش کرد.

بخش‌ لوازم خانگی و تهویه هوای ال‌جی درآمدی معادل ۱۷.۲۳ تریلیون وون کره (۱۴.۹۲ میلیارد دلار) را برای کل سال ۲۰۱۶ و ۴.۰۴ تریلیون وون کره جنوبی ( ۳.۵۰ میلیارد دلار) را برای سه ماهه چهارم سال گزارش کرد. این نشان دهنده افزایش ۵.۶ درصدی بصورت سال به سال است که بخاطر فروش گسترده در کره و آمریکای شمالی به وقوع پیوسته است. مکان‌هایی که ماشین لباس‌شویی TWIN-Wash و یخچال Door-in-Door همچنان بسیار محبوب هستند. سود عملیاتی ۱.۳۳ تریلیون وون کره جنوبی ( ۱.۱۵ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵، ۳۶ درصد رشد داشته که بیشترین درآمد در بین شرکت‌های ال‌جی محسوب می‌شود.

بخش صوتی و تصویری ال‌جی در سه ماهه چهارم سال درآمدی معادل ۴.۷۹ تریلیون وون کره جنوبی ( ۴.۱۵ میلیارد دلار) را گزارش کرد که نشان دهنده افزایش ۱۵.۷ درصدی فصل به فصل است. این امر بخاطر فروش گسترده تلویزیون‌های OLED پیشرفته ال‌جی و تلویزیون‌های‌های ۴K Ultra HD  در آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا است. همچنین سود عملیاتی کل سال معادل ۱.۲۴ تریلیون وون کره جنوبی ( ۱.۰۷ میلیارد دلار) گزارش شده که بیشترین میزان در تاریخ بخش صوتی تصویری محسوب می‌شود. بعلاوه درآمد سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۷.۴۳ تریلیون وون کره جنوبی ( ۱۵.۰۸ میلیارد دلار) نیز بیشترین مقدار در بین کل واحد‌های تجاری ال‌جی محسوب می‌شود. از سری تلویزیون‌های برنده جایزه مدل LG SIGNATURE OLED W7 و سری رو به گسترش تلویزیون‌های OLED که در نمایشگاه CES 2107 به نمایش گذاشته شدند، انتظار می‌رود پیشروی ال‌جی در صنعت تلویزیون‌های پیشرفته را قدرت ببخشد. بخصوص با توجه به تلویزیون‌های OLED  شرکت‌های دیگر که امسال معرفی شدند.

بخش ارتباطات موبایلی درآمد خود را معادل ۲.۹۰ تریلیون وون کره جنوبی ( ۲.۵۱ میلیارد دلار) در سه ماهه چهار سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که رشدی معادل ۱۵.۴ درصد را بصورت فصل به فصل و بخاطر گوشی V20 نشان می‌دهد. سود این بخش بخاطر فروش ضعیف گوشی G5 و سرمایه‌گذاری‌های زیاد روی بازاریابی کم شده است. با معرفی گوشی جدید سری G و میان‌رده‌های دیگر در دومین کنگره جهانی موبایل، انتظار می‌رود کمک زیادی به بهبود جایگاه بخش ارتباطات موبایلی در بازار شود.

بخش قطعات خودرو ال‌جی سال خود را با فروش ۲.۷۷ تریلیون وون کره جنوبی ( ۲.۴۰ میلیارد دلار) تمام کرد. این میزان رشدی ۵۱ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. درآمد سه ماهه چهارم نیز معادل ۸۶۵.۷ میلیارد وون کره جنوبی (۷۴۹.۲ میلیون دلار) اعلام شده که نشان از ۶۶.۴ درصد رشد سال به سال دارد. این میزان بیشتر بخاطر رشد قدرتمند خودروهای الکتریکی و سیستم‌های اطلاع‌رسانی(infotainment) خودرو است.  فروش بصورت پیوسته در هر فصل سال ۲۰۱۶ افزایش یافته ولی سرمایه‌گذاری روی بخش تحقیق و توسعه روی سود تاثیر منفی گذاشته است. با تولید خودروی الکتریکی Chevrolet Bolt که با همکاری ال‌جی صورت می‌گیرد، و با توجه به رشد پیوسته و رو به افزایش نیاز به لوازم الکترونیکی هماهنگ و مربوط به بخش امنیت و اطلاع رسانی خودروها، انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ مزیت رقابتی محصولات ال‌جی افزایش یابد.

 توضیح نرخ ارز ۴Q در سال ۲۰۱۶

نتایج درآمدی ممیزی نشده ال‌جی الکترونیکس بر اساس IFRS ( گزارش استانداردهای مالی بین‌المللی) برای سه ماهه آخر و تا روز ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۶ است. مقادیر در وون کره جنوبی که به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند با توجه به میانگین نرخ ارز در سه ماهه مربوطه و معادل ۱,۱۵۵.۴۷ وون به ازای هر دلار بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا