ایکس باکسکسب و کار

ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس بزرگ‌ترین عرضه را در تاریخ این برند داشته است

امتیاز دهی

ایکس‌باکس سریز ایکس شروعی درخشان داشته و توانسته است بزرگ‌ترین عرضه بین تمامی کنسول‌های ایکس‌باکس تاکنون را از آن خود کند.

اگرچه مایکروسافت از همان زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس وان با چالش‌های متعددی مواجه شد، ولی ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دوم آن ایکس‌باکس سریز اس توانسته‌اند شروعی قوی را رقم بزنند.

در حساب رسمی ایکس‌باکس اعلام شده که ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس «بزرگ‌ترین عرضه در تاریخ ایکس‌باکس» را داشته است. طی مطلبی در وب‌سایت رسمی این برند گفته شده است که طی 24 ساعت دستگاه‌های بیشتری از سریز ایکس و سریز اس نسبت به تمامی کنسول‌های قبلی طی همین بازه‌ی زمانی به فروش رسیده است. و در این بین، سریز اس «بیشترین درصد بازیکنان جدید بین تمامی کنسول‌های ایکس‌باکس در زمان عرضه» را به ارمغان آورده است.

علاوه بر فروش اولیه، تعداد بازی‌هایی که بازیکنان در روز عرضه روی سریز ایکس/سریز اس تجربه کرده‌اند قابل توجه بوده است. بازیکنان در مجموع بیش از 3500 عنوان مختلف از چهار نسل گذشته‌ی ایکس‌باکس را بازی کرده‌اند. در نهایت، اشاره شده است که 70 درصد از کنسول‌ها متعلق به مشترکین جدید یا قدیمی Xbox Game Pass است که رقم به شدت بالایی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که رویکرد جدید مایکروسافت در کسب و کار خود که بیشتر متکی بر محتوا و خدمات نرم‌افزاری است، به خوبی نتیجه داده است؛ رویکردی که «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) اخیراً دوباره از آن سخن گفته و نقش بسیار کلیدی سرویس Game Pass در آن را متذکر شده است.

باید منتظر ماند و دید که عملکرد ایکس‌باکس سریز ایکس تا چه حد پایدار خواهد ماند. در حال حاضر قطعاً این کنسول به عناوین انحصاری و فرست پارتی بیشتری نیاز دارد ولی با توجه به سرمایه‌گذاری عظیمی که مایکروسافت طی چند سال اخیر برای گسترش مجموعه استودیوهای ایکس‌باکس انجام داده و جدیدترین اقدامش در این زمینه خریداری شرکت عظیمی مثل شرکت مادر «بتسدا سافت‌ورکس» (Bethesda Softworks) یعنی «زنیمکس مدیا» (Zenimax Media) بوده، می‌توان مطمئن بود که در آینده شاهد آثار قابل توجه بیشتری خواهیم بود.

ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دوم آن ایکس‌باکس سریز اس به ترتیب با قیمت 500 و 300 دلار هم‌اکنون در دسترس قرار دارند و از اینجا می‌توانید لاین‌آپ بازی‌های موجود در زمان عرضه‌ی آن‌ها را مشاهده کنید.

نظر شما درمورد عملکرد ایکس‌باکس سریز ایکس در زمان عرضه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن