پی اس 4گیم

گزارش: بازسازی بازی The Last of Us در دست توسعه قرار دارد

طبق شایعات و گزارشات اخیر به نظر می‌رسد که استودیوی «ناتی‌داگ» (Naughty Dog) مشغول توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی The Last of Us است.

سری بازی The Last of Us از زمان عرضه‌ی اولین نسخه‌اش در کمتر از ده سال پیش تا به اینجا، به یکی از مهم‌ترین آی‌پی‌های انحصاری سونی تبدیل شده است. دو نسخه‌ی منتشر شده از این سری تاکنون موفقیت تجاری و تحسین منتقدان و بازیکنان را به دنبال داشته‌اند و سونی نیز همچنان به گسترش آن و سرمایه‌گذاری بیشتر روی آن ادامه می‌دهد. حتی سریالی اقتباسی از این سری توسط HBO در دست تولید قرار دارد که این آی‌پی را از مدیوم بازی‌های ویدئویی فراتر می‌برد. علاوه بر این، ظاهراً عنوانی چندنفره از The Last of Us (که استودیوی سازنده‌ی Days Gone یعنی سونی سن دیگو ظاهراً در توسعه‌ی آن کمک می‌کند) در حال توسعه است و همچنین انتظار می‌رود که دنباله‌ی آن هم در کار باشد. افزون بر تمام این‌ها، به گزارش «جیسون شرایر» (Jason Schreier) از بلومبرگ، ناتی‌داگ هم‌اکنون روی بازسازی نسخه‌ی اول بازی The Last of Us کار می‌کند.

شرایر در گزارش خود اشاره کرده است که Visual Arts Service Group یا به اختصار VASG در سن دیگو در ابتدا توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی The Last of Us را بر عهده داشته است. این استودیو که اغلب به‌عنوان استودیوی پشتیبان برای عناوین بزرگ سونی فعالیت می‌کرد، می‌خواست که توسعه‌ی یک پروژه را به کل در دست بگیرد و به جلو ببرد اگرچه با توجه به گزارش، سونی نسبت به این موضوع مردد بوده است. و درحالی که گزارشات حاکی از این بودند که این استودیو طی چند سال گذشته در حال توسعه‌ی پروژه‌ی جدیدی بوده، سونی صرفاً اعلام کرده است که این تیم به گسترش فرانچایزهای حال حاضر پلی‌استیشن می‌پردازد.

شرایر طی این گزارش توضیح داده است VASG برای اینکه توسعه‌ی یک پروژه را به تنهایی در دست بگیرد باید دست روی موردی می‌گذاشت که موفقیت آن برای سونی تضمین شده می‌بود و از این رو، این استودیو تصمیم گرفت که به‌عنوان اولین پروژه‌ی مستقل خود بازسازی یکی از عناوین قدیمی محبوب پلی‌استیشن را توسعه دهد. انتخاب اول آن‌ها Uncharted 1 بود اما از آنجا که کار و هزینه‌ی فراوانی را می‌طلبید، تیم سازنده بازی The Last of Us را برای بازسازی در نظر گرفتند از آنجا که به‌خاطر جدیدتر بودن، نیاز به تغییرات اساسی کمتری داشت.

با این حال کاری که تا به آن نقطه توسط VASG انجام شده بود، نتوانست نظر «هرمن هالست» (Hermen Hulst) را که در آن زمان به عنوان مدیر «استودیوهای جهانی سونی» (Sony Worldwide Studios) منصوب شده بود جلب کند. اگرچه بخشی از بازی برای نمایش کلیت آن ساخته و آماده شده بود، هالست معتقد بود که هزینه‌ی زیادی صرف این پروژه می‌شود. «مایکل مامبوئر» (Michael Mumbauer)، موسس VASG و تیم او توضیح دادند که بازسازی بازی The Last of Us به این بودجه‌ی زیاد نیاز دارد چون با موتور جدیدی توسعه پیدا می‌کند تا از قدرت سخت‌افزاری پلی‌استیشن 5 بیشترین بهره را ببرد ولی این توضیحات برای هرمن هالست قانع‌کننده نبوده است.

به دنبال عرضه‌ی The Last of Us Part 2 که VASG نقش پشتیبان را در توسعه‌ی آن ایفا کرده بود، ظاهراً تعدادی از اعضای ناتی‌داگ برای توسعه‌ی بازسازی بازی The Last of Us انتخاب شده‌اند که پیش‌تر روی نسخه‌ی اصلی هم کار کرده بودند. در عین حال، این پروژه نیز تحت بودجه‌ی ناتی‌داگ قرار گرفت که آزادی عمل و آزادی مالی بیشتری را برای آن فراهم می‌آورد. به عبارتی دیگر، توسعه‌ی این بازسازی به ناتی‌داگ سپرده شد و VASG به جایگاه قبلی خود یعنی استودیوی پشتیبان بازگشت.

در گزارش بلومبرگ آمده است که به دنبال این تغییر رویکرد سونی، بسیاری از اعضای VASG که سرخورده شده بودند این استودیو را ترک کردند که از جمله می‌توان به موسس مایکل مامبوئر، کارگردان «دیوید هال» (David Hall) و سایر توسعه‌دهندگان سطح بالا اشاره کرد.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن