ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

بازی Cyberpunk 2077 موفق به فروش 13 میلیون نسخه شده است

بازی Cyberpunk 2077 علی‌رغم تمامی چالش‌هایش در زمان عرضه خصوصاً بازپرداخت‌ها، تا به اینجا 13 میلیون نسخه به فروش رسانده است.

بازی Cyberpunk 2077 که 8 سال در دست توسعه بود، همواره انتظار می‌رفت به یکی از عناوین عظیم 2020 از لحاظ تجاری تبدیل شود و پس از اینکه اعلام شد 8 میلیون نسخه از آن پیش‌خرید شده است همگی مطمئن شدند که پیش‌بینی‌ها درست بوده است و پس از عرضه، اگرچه این عنوان با مشکلات متعددی مواجه بوده که حتی باعث شده است «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) اقدام به بازپرداخت نسخه‌های نسل قبلی کند، ولی مشاهده می‌کنیم که رقم فروش به 13 میلیون نسخه رسیده است.

هیئت مدیره‌ی سی‌دی پراجکت رد طی گزارشی به سرمایه‌گذاران اعلام کرده که بازی Cyberpunk 2077 موفق به فروش 5 میلیون نسخه‌ی دیگر شده و مجموع فروش آن به بیش از 13 میلیون نسخه رسیده است. در این آمار «بازپرداخت‌های ثبت شده توسط مشتریان خرده‌فروشی‌ها و همچنین فروشگاه‌های دیجیتالی» لحاظ شده است.

درحالی که این رقم طی ماه‌های آتی با رفع مشکلات بازی Cyberpunk 2077 و انتشار رسمی آن روی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس افزایش پیدا می‌کند، احتمالاً بازپرداخت‌ها هم حداقل در کوتاه مدت همچنان ادامه خواهند داشت.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا قرار دارد و دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آن از قابلیت دریافت رایگان نسخه‌ی نسل جدید برخوردار هستند. علی‌رغم اینکه Cyberpunk 2077 در همان روز اول هزینه‌های سی‌دی پراجکت رد را جبران کرده و به نقطه‌ی سودآوری رسیده، به سریع‌الفروش‌ترین عنوان تاریخ پی‌سی تبدیل شده و در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در هفته‌ی گذشته قرار گرفته، ظاهراً موسسان سی‌دی پراجکت رد به‌خاطر افت ارزش سهام این استودیو پس از عملکرد فنی ضعیف این بازی با ضرری بیش از 1 میلیارد دلاری مواجه شده‌اند که حتی گفته می‌شود باعث شده است تشکیل یک دعوی قضایی را برای رسیدگی به این موضوع در نظر بگیرند.

البته مشکلات Cyberpunk 2077 صرفاً به باگ‌ها، کرش‌ها و جلوه‌های بصری سطح پایین آن ختم نمی‌شود. در این عنوان الگوهای نوری‌ای که متخصصین مغز و اعصاب جهت القای تشنج به بیماران برای مقاصد درمانی استفاده می‌کنند به کار گرفته شده و «لیانا روپرت» (Liana Ruppert) از گیم اینفورمر اظهار داشته که به همین خاطر هنگام تجربه‌ی بازی دچار تشنج شده است. همچنین اخیراً گزارش شده است که هر فایل ذخیره‌ای که به حجم بیش از 8 مگابایت برسد، خراب می‌شود و امکان بازیابی آن هم وجود ندارد. در هر صورت، سی‌دی پراجکت رد طی بیانیه‌ی اخیر خود از انتشار به‌روزرسانی‌های عمده در ژانویه و فوریه‌ی 2021 خبر داده و چند روزی است که به‌روزسانی جزئی‌تری تحت عنوان به‌روزرسانی 1.05 را در دسترس قرار داده است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن