برای اولین بار، نماد اعتماد گردشگری به یک شرکت این حوزه اعطا شد

اواخر سال گذشته، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری کمیته نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی، برای اولین بار در کشور اقدام به اعطای گواهینامه و نماد اطمینان گردشگری الکترونیکی ایران به یک شرکت فعال در حوزه‌ی گردشگری کردند.

“تی نماد” در حالی برای اولین بار به شرکت سفرهای علی بابا، صاحب امتیاز وب سایت alibaba.ir اعطا شد که پیش از این، تنها نمادهای اعتماد الکترونیکی و ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی به کسب‌وکارهای اینترنتی صنعت گردشگری داده می‌شد.

نماد اطمینان گردشگری الکترونیکی ایران، تی نماد، طبق تبصره‌ی ۲ ماده‌ی ۷ قانون توسعه‌ی صنعت ایرانگردی و جهانگردی و دستورالعمل نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی مصوب ۲۲/۵/۹۲، به این شرکت اعطا شده است.

سال گذشته رئیس مرکز فناوری سازمان میراث فرهنگی در حاشیه‌ی بیست و دومین نمایشگاه الکامپ اعلام کرده بود: کسب‌وکارهایی که این مجوز را نداشته باشند امکان فعالیت در حوزه‌ی گردشگری در فضای مجازی را نخواهند داشت.

امیرحسین مطلبی با تاکید بر همکاری این سامانه با پلیس فتا، در تشریح دریافت این نماد گفته بود: اشخاص حقیقی و حقوقی که در فضای مجازی قصد ارائه‌ی خدمات گردشگری را دارند، باید با ثبت‌نام در این سامانه، مجوز تی نماد را دریافت کنند.

اواخر سال گذشته، تی نماد، نماد اطمینان گردشگری الکترونیکی ایران، برای اولین بار به یکی از شرکت های باسابقه و پیشرو در حوزه‌ی خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار اعطا شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا