بیانیه انجمن شرکت‌های نرم افزاری در خصوص تاثیر اتفاقات اخیر بر کسب و کارها

 

انجمن شرکت‌های نرم افزاری (آشنا) در خصوص تاثیر اتفاقات اخیر بر کسب و کارها بیانیه ای را اعلام کرد.

به گزارش سیار نیوز، دراین بیانیه که خطاب به رییس جمهوری بوده آمده است:

ریاست محترم جمهور

با سلام واحترام

در روزهای اخیر شاهد اتفاقات تلخی هستیم که برای یکی از دختران این سرزمین روی داده که از منظر اجتماعی، فرهنگی، انسانی و شرعی مورد قبول بسیاری از مردم و مسئولین نبوده است تنش های روزهای اخیر ناشی از بذری است که در گذشته کاشته شده و امروز جامعه را ملتهب کرده است. بدیهی است التهابات اجتماعی سبب بروز مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می شوند. در اثر این رخدادها فضای کسب و کار و تولید ناخالص ملی به شدت آسیب می بیند و به کسب و کارها، از کوچک تا بزرگ خسارتهای بسیاری وارد می شود. نه تنها کشور را از قافله توسعه و پیشرفت بازمیدارد بلکه امنیت ملی و موجودیت کشور را نیز به مخاطره می اندازد.

ریشه بسیاری از مشکلات حضور و دخالت دولتیان در همه شئون زندگی مردم از فعالیت های اقتصادی  کشور تا دخالت در زندگی شخصی افراد حتی نوع پوشش آنان است که این نحوه و روش در تضاد جدی با شرع، سنت، انسانیت و منطق است. در این روزها می طلبد که همه قوا و مسئولین کشور در قوانین و اداره کشور درباره کاهش و قطع این دخالتها، تغییرات اساسی و بنیادی بوجود آورند تا این موضوعات به طور ریشه ای برطرف گردیده و در آینده آرامش به جامعه بازگردد.

از سالهای گذشته تا به امروز با موج افزاینده و شتابان مهاجرت نخبگان و حتی افراد عادی به سایر کشورها مواجه هستیم بدیهی است که این روند ناشی از سیاستگذاری های غلط در حوزه منابع انسانی بوده که علت العلل فرار مغزها است. مواجهه و رودررویی حکومت با بخشی از مردم و اصرار بر تحمیل یک سبک خاص زندگی به همراه گرانی و بی برنامگی اقتصادی سبب می شود که متخصصین و فارغ التحصیلان به راحتی جذب سایر کشورها شوند.

انجمن شرکتهای نرم افزاری (آشنا) مطابق قانون اساسی مسئولیت مرتفع نمودن مشکلات اجتماعی را به عهده ریاست جمهور مردم دانسته و نگرانی خود را از ادامه این روند اعلام داشته و متذکر می گردد که عدم پاسخگویی به نیازهای واقعی مردم تبعات بسیاری برای کسب و کارهای کشور داشته که مهمترین آنها مهاجرت جوانان مستعد، اندیشمندان ، متخصصین و بسیاری دیگر از آحاد جامعه است.

 

با تقدیم احترام

انجمن شرکتهای نرم افزاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا