پلی استیشنکسب و کار

کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 فیل اسپنسر را تحت تاثیر قرار داده است

امتیاز دهی

«فیل اسپنسر» (Phil Spencer) کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 را نوآوری‌ای می‌داند که همه‌ی شرکت‌های بزرگ بازی‌های ویدئویی باید به آن توجه داشته باشند.

کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 قطعاً پیشرفت قابل توجهی نسبت به دوال‌شاک 4 به شمار می‌رود و حتی در مقایسه با کنترلرهای جدید ایکس‌باکس نیز دوال‌سنس قابلیت‌هایی را دارا است که تاکنون در هیچ کنترلر دیگری مشاهده نکرده‌ایم. و به نظر می‌رسد که طراحی سونی به شدت مدیر ایکس‌باکس یعنی فیل اسپنسر را تحت تاثیر قرار داده و او را به تحسین واداشته است.

فیل اسپنسر طی مصاحبه با The Verge به تحسین کنترلر پلی‌استیشن 5 پرداخته و دوال‌سنس را مانند Xbox Game Pass دانسته است که همگی باید از آن یاد بگیرند.

من کاری که با این کنترلر انجام دادند را تحسین می‌کنم، در واقع نه برای، خب، نباید بگویم برای مشخصات کنترلر، بلکه برای فراتر از آن. فکر می‌کنم همه‌ی ما در این صنعت باید از نوآوری‌های یکدیگر چه در زمینه‌ی توزیع مدل کسب و کار مثل Game Pass یا تکنولوژی کنترلر یا Wii در آن زمان یاد بگیریم، که به وضوح روی ما تاثیر گذاشت و ما کینکت را ارائه دادیم و سونی Move را عرضه کرد.

بر خلاف دوال‌سنس، کنترلرهای جدید ایکس‌باکس تغییرات زیادی در مقایسه با نسل گذشته نداشته‌اند و به نوعی مایکروسافت سعی کرده که طراحی بسیار قوی خود که را که بی‌شک جزو بهترین‌ها بوده است، همچنان حفظ کند و صرفاً بهبودی کلی به آن ببخشد. با این حال، اگر بخواهیم قابلیت‌های کاملاً جدید و نوآوری‌ها را در نظر بگیریم، قطعاً کنترلر پلی‌استیشن 5 در مقایسه با کنترلر ایکس‌باکس سریز ایکس حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد.

پلی‌استیشن 5 که بزرگ‌ترین عرضه را بین تمامی کنسول‌های سونی تاکنون تجربه کرده و به همراه ایکس‌باکس سریز اس در لیست برترین اختراعات 2020 مجله‌ی تایم قرار گرفته، در دو مدل استاندارد و مدل دیجیتالی/بدون دیسک به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار هم‌اکنون در سراسر جهان در دسترس قرار دارد. سونی اخیراً از دشواری‌های عرضه‌ی این کنسول در پاندمی کرونا گفته و اظهار داشته که در سال جاری روی پی‌اس 5 متمرکز است ولی برنامه‌هایی فراتر از این کنسول، برای سرویس‌های خود یعنی پلی‌استیشن پلاس و PlayStation Now در نظر دارد. مدیر عامل پلی‌استیشن یعنی «جیم رایان» (Jim Ryan) ظاهراً به ارائه‌ی سرویسی مشابه Xbox Game Pass برای آن اشاره داشته است.

نظر شما درباره‌ی کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن