دکتر واعظی: الگوی ثروت آفرینی در حوزه ICT تغییر می یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در کنار تولید اشاره کرد و گفت : اگر محصولی با نیت صادرات تولید شود در عین حالی که صادر می شود ، بازار خوبی را نیز، در داخل به دست می آورد  و در این میان علاوه بر افزایش درآمد ارزی ، شکل ثروت آفرینی را نیز تغییر می دهد.

دکتر محمود واعظی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در محل این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به شعار امسال در حوزه تولید و اشتغال، افزود : تمام مدیران وزارت ارتباطات باید بحث تولید و اشتغال را به صورت جدی و با اعتقاد کامل در سال جاری دنبال کنند .

وی  بر اولویت اشتغال در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و افزود:‌ فارغ التحصیلان رشته های حوزه ،IT حدود ۱۶ درصد فارغ التحصیلان  دانشگاه ها هستند که رقم بالایی است و باید کاری در این حوزه انجام شود که برای کل جامعه تاثیر گذار باشد.

 وزیر ارتباطات به اهمیت حوزه تولید اشاره کرد و گفت:‌ تولید در وزارت صنعت و یا کشاورزی معنی متفاوتی با تولید در وزارت ارتباطات دارد، در این حوزه به جای ایجاد اشتغالی که فقط جنبه ظاهری دارد و خیلی در GDP  کشور نقش ندارد ، باید به دنبال ایجاد اشتغالی که به محصول تبدیل شود ، باشیم که این محصول می تواند نرم افزاری و یا تولید محتوا باشد .

دکتر واعظی افزود : در این حوزه هم باید طوری سرمایه گذاری شود که زمانی که عنوان می شود اشتغال ، در کنار آن تولید نیز ، مطرح شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در این حوزه اشاره کرد و گفت: اگر محصول با نیت صادرات تولید شود در عین حال که صادر می شود ، بازار خوبی را در داخل به دست می آورد .

وی تصریح کرد : زمانی که محصولی از کشور خارج می شود ، هم کیفیت آن محصول افزایش یافته و هم درآمد ارزی به دست می آید و در کنارآن شیوه ثروت آفرینی را نیز فرا می گیریم که  باعث بزرگ شدن تجارت هم می شود.

دکتر واعظی به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود : این جلسات فقط با موضوع  شعار امسال در حوزه اشتغال و تولید برگزار می شود؛ اما تمام برنامه های این وزارتخانه فقط چند پروژه اقتصاد مقاومتی نیست و باید تمام برنامه های مصوب شده برای سال ۹۶ و باقی مانده سال ۹۵ با رویکرد توسعه ای پیگیری شده و اجرا شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه درباره کاهش قیمت تعرفه ها نیز خاطر نشان کرد: کاهش قیمت تعرفه ها باید به صورتی باشد که برای مردم قابل درک بوده و بتوانند از تمام خدمات در این حوزه با تعرفه کمتر استفاده کنند.

همچنین بر اساس این گزارش ، مدیران سازمان ها و شرکت های  وابسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونین این وزارتخانه، گزارشی در زمینه اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی ارایه کردند و همچنین برنامه های آینده خود را در این حوزه پیشنهاد دادند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا