ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 ممکن است با جریمه‌ی نقدی مواجه شود

استودیوی سی‌دی پراجکت رد، سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 در صورت عدم رفع مشکلات فنی آن ملزم به پرداخت جریمه‌ی نقدی خواهد شد.

عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 خصوصاً روی کنسول‌های نسل قبلی پر از مشکلات مختلف بوده و چالش‌های بزرگی را برای سی‌دی پراجکت رد به وجود آورده است؛ از بازپرداخت به خریداران ناراضی و حذف بازی از پلی‌استیشن استور تا ضرر 1 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران با افت ارزش سهام سی‌دی پراجکت رد و شکایت از سازندگان به‌خاطر ترویج و تبلیغ اطلاعات غلط پیش از عرضه در خصوص عملکرد این عنوان روی کنسول‌های نسل قبلی. با این حال، ظاهراً این پایان کار نیست و حتی ممکن است سازنده‌ی Cyberpunk 2077 مجبور به پرداخت جریمه شود.

به گزارش مجله‌ی لهستانی Dziennik Gazeta Prawna، دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان لهستان چگونگی رفع مشکلات فنی بازی Cyberpunk 2077 توسط استودیوی سی‌دی پراجکت رد را تحت نظر دارد. سخن‌گوی این نهاد چنین بیان داشته است:

ما بررسی می‌کنیم که چگونه سازنده‌ی این عنوان مشغول کار روی رفع مشکلاتی است که جلوی [اجرای] بازی روی کنسول‌های مختلف را می‌گیرد و همچنین در رابطه با افرادی که ثبت شکایت کرده‌اند و از خرید [خود] به‌خاطر عدم توانایی در اجرای بازی روی تجهیزاتشان علی‌رغم وعده‌های قبلی ناراضی هستند، چطور عمل می‌کنند.

اگر استودیوی سی‌دی پراجکت رد طی به‌روزرسانی‌های آینده‌ی خود موفق به رفع مشکلات بازی Cyberpunk 2077 نشود، احتمالاً باید 10 درصد از درآمد سالانه‌ی خود را جریمه بدهد یا موافقت کند که همچنان به خریداران ناراضی مبلغ پرداختی‌شان را بازگرداند. حتی ممکن است که این استودیو مجبور بشود هر دو مجازات را بپذیرد.

سی‌دی پراجکت رد در ماه جاری یعنی ژانویه و همچنین در فوریه دو به‌روزرسانی عمده را ارائه خواهد داد که قرار است اکثر مشکلات فنی Cyberpunk 2077 را حل کند و تجربه‌ی کلی مطلوبی را از آن فراهم آورد. به گفته‌ی این استودیو، این به‌روزرسانی‌ها این عنوان را روی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان «قابل بازی» و «پایدار» خواهند ساخت.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا قرار دارد و اولین بسته‌ی دانلودی آن در اوایل 2021 به انتشار می‌رسد. علی‌رغم تمامی چالش‌هایی که برای این بازی به وجود آمده، همچنین باید اشاره کرد که در همان روز اول هزینه‌های سی‌دی پراجکت رد را جبران کرده و به نقطه‌ی سودآوری رسیده، به سریع‌الفروش‌ترین عنوان تاریخ پی‌سی تبدیل شده و در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در هفته‌ی گذشته قرار گرفته و در مجموع به علاوه‌ی 8 میلیون نسخه‌ای که از آن پیش‌خرید شده بود، بیش از 13 میلیون نسخه به فروش رسانده است.

نظر شما راجع به چالش‌های پیش روی سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن