ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 با دو پرونده‌ی شکایت مواجه شده است

همان‌طور که به‌تازگی زمزمه‌هایی شنیده می‌شد، سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 یعنی استودیوی سی‌دی پراجکت رد به دادگاه کشیده خواهد شد.

به‌تازگی شاهد گزارشی از New York Times بودیم مبنی بر اینکه ممکن است سرمایه‌گذاران از استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) به‌خاطر «ارائه‌ی اطلاعات نادرست جهت دریافت مزایای مالی» و در نهایت عرضه‌ی محصولی پر از مشکل، شکایت کنند و این استودیوی محبوب را که با The Witcher 3 اعتبار زیادی به دست آورده بود، به دادگاه بکشانند.

حال این اتفاق به واقعیت پیوسته است و در واقع استودیوی سی‌دی پراجکت رد نه‌تنها با یک پرونده، بلکه با دو پرونده‌ی شکایت جمعی به اعلام شرکت حقوقی Rosen Law Firm از نیویورک و The Schall Law Firm از لس آنجلس مواجه شده است. هر دو شرکت «بیانیه‌های اشتباه و گمراه‌کننده» را علت شکایت اعلام کرده‌اند و عمده‌ی اعتراض به وضعیت تقریباً غیر قابل بازی نسخه‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس است که باعث افت ارزش سهام سی‌دی پراجکت رد و ضرر بیش از 1 میلیارد ذلاری برای سرمایه‌گذاران شده است. 

پیش از عرضه‌ی Cyberpunk 2077، استودیوی سی‌دی پراجکت رد طی گزارشی برای سرمایه‌گذاران مدعی شده بود که عملکرد این عنوان روی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان «به طرز تعجب‌آوری خوب» است و این نسخه‌ها دارای باگ‌های مشکل‌ساز نخواهند بود اما مشاهده می‌کنیم که محصول نهایی به هیچ وجه به چنین گفته‌هایی نزدیک نبوده است.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا قرار دارد و دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آن از قابلیت دریافت رایگان نسخه‌ی نسل جدید برخوردار هستند. Cyberpunk 2077 علی‌رغم اینکه به‌خاطر مشکلات فنی‌اش با موجی از بازخوردهای منفی مواجه شده، سونی آن را از پلی‌استیشن استور حذف کرده، مایکروسافت در ایکس‌باکس استور راجع به عملکرد ضعیفش به بازیکنان هشدار داده و همچنین علاوه بر پی‌اس استور و ایکس‌باکس استور، خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌هایی نظیر گیم‌استاپ اقدام به بازپرداخت می‌کنند، در مجموع با 8 میلیون نسخه‌ای که از آن پیش خرید شده بود به فروش 13 میلیون نسخه دست پیدا کرده است. همچنین در همان روز اول هزینه‌های سی‌دی پراجکت رد را جبران کرده و به نقطه‌ی سودآوری رسیده، به سریع‌الفروش‌ترین عنوان تاریخ پی‌سی تبدیل شده و در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در هفته‌ی گذشته قرار گرفته است. البته با تمامی این شرایط، همان‌طور که مشاهده می‌کنید ضرری هنگفت برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته و سازندگان به دادگاه کشیده می‌شوند.

نهایتاً لازم به ذکر است که در حال حاضر استودیوی سی‌دی پراجکت رد با به‌روزرسانی‌های متعدد که آخرینشان روز گذشته به انتشار رسید، سعی در رفع باگ‌های Cyberpunk 2077 دارد اما در ماه‌های ژانویه و فوریه‌ی 2021 دو به‌روزرسانی عمده را ارائه خواهد داد که قرار است اکثر مشکلات فنی این عنوان را حل کند و تجربه‌ی کلی مطلوبی را از آن فراهم آورد.

نظر شما درباره‌ی بازی Cyberpunk 2077 تا به اینجا چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن