شرکت‌های ICT از حمایت‌ها، در قالب شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم اختتامیه نمایشگاه الکامپ به شرکت‌ها ICT توصیه کرد از پلتفرم شرکت‌های دانش بنیان برای دریافت حمایت‌های متنوع بهره گیرند.

به گزارش ستاد خبری الکامپ ۲۱، سورنا ستاری گفت: فضای مجازی در چند سال گذشته به طور عجیب و غریبی در زندگی ما نقش آفرینی کرده و از بچه سه ساله تا انسان ۸۰ ساله، بدون توجه به سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی در این فضا حضور دارند و به همین دلیل فرصت عالی برای اشتغال‌زایی در این حوزه فراهم است.

وی گفت:  ما یکی از بهترین نیروهای انسانی دنیا را داریم و در تولید مهندس پنجمین کشور دنیا هستیم، به طوری که به اندازی کشور امریکا، یعنی سالی ۲۵۰ هزار مهندس از دانشگاه‌های ما فارغ‌التحصیل می‌شوند که بخش عمده‌ای از آنها می‌توانند در صنعت ICT مشغول به کار شوند.

ستاری گفت: از سوی دیگر فاوا هزینه‌های زندگی را بسیار پایین آورده و تجارت الکترونیکی در کشور ما بازاری هشت هزار میلیاردی دارد. تمامی این موارد سبب جذابیت فراوان حوزه ICT است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: البته برخی نگرش‌ها و رفتارها را باید تغییر دهیم. برای مثال کمیته مشترکی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای داخلی سازی تجهیزات ارتباطی کشور تشکیل داده‌ایم و به دنبال استفاده از فناوری‌های داخلی در این بخش هستیم.

وی با بیان این که پلتفرم شرکت‌های دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌هایی مانند فعالان حوزه ICT درست شده است گفت: به همه فعالان این صنعت توصیه می‌کنم از این پلتفرم استفاده کنند چرا که نهایت کمک‌هایی که دولت می‌تواند ارایه دهد در این بخش وجود دارد. برای مثال معافیت‌های گمرکی و مالیاتی و وجود صندوق حمایتی با ۲۰۰ میلیون دلار بودجه از نمونه این کمک‌هاست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search