تکنولوژیکسب و کار

شرکت بورینگ ایلان ماسک چراغ سبز سیستم تونل لاس وگاس را دریافت می‌کند

امتیاز دهی

شرکت بورینگ تاییدیه‌ی لازم جهت ساخت تونل زیر زمینی در لاس وگاس را که بزرگ‌ترین پروژه‌اش تا به اینجا به شمار می‌رود، کسب کرده است.

شرکت بورینگ که شرکت ساخت‌وساز تونلِ ایلان ماسک است، چراغ سبز بزرگ‌ترین پروژه‌ی خود تاکنون را دریافت کرده است. شهرستان کلارک در ایالت نوادا روز چهارشنبه با برنامه‌های این شرکت برای «وگاس لوپ» (Vegas Loop)، یک شبکه تونل 29 مایلی زیر لاس وگاس استریپ، موافقت کرده است.

این پروژه ادامه‌ی اولین پروژه‌ی تکمیل‌ شده‌ی شرکت بورینگ به حساب می‌آید که یک حلقه‌ی 1.7 مایلی جهت عبور مسافران دور مرکز همایش لاس وگاس است.

شرکت بورینگ با ساخت جاده‌های زیرزمینی قصد دارد ترافیک در شهرها را کاهش دهد. ماسک در ابتدا برای تولید خودروهای تسلا در ابعاد ون با قابلیت رانندگی خودکار برنامه داشت ولی این شرکت اکنون به سمت خودروهای عادی با حضور سرنشین گرایش پیدا کرده است. این درحالی است که منتقدان معتقدند که این تونل‌های زیرزمینی چیزی جز یک نسخه‌ی کم کارآمدتر از مترو نیستند.

شرکت بورینگ اعلام کرده است که وگاس لوپ 51 ایستگاه دور لاس وگاس را در بر خواهد داشت و 57 هزار مسافر در هر ساعت را در خود جای خواهد داد. ایستگاه‌هایی در بسیاری از کازینوهای معروف و استادیوم جدید این شهر ساخته خواهد شد و به گزارش Las Vegas Review-Journal، این تونل زیرزمینی قرار است سیستمی نقطه به نقطه باشد که در آن مسافران می‌توانند بدون توقف در هر ایستگاه بین راه به مقصد نهایی خود بروند.

این پروژه که سال‌ها است در دست توسعه قرار دارد، برگ برنده‌ی بزرگی برای شرکت بورینگ محسوب می‌شود که برنامه‌های آن برای ساخت تونل در شهرهایی نظیر لس آنجلس و شیکاگو هیچ وقت به اجرا نرسید. این همچنین موفقیتی برای شرکت دیگر ایلان ماسک یعنی تسلا است از آنجا که به واسطه‌ی این تونل، هزاران مشتری با خودروهای تسلا آشنا خواهند شد درحالی که این شرکت تا پایان امسال تولید در کارخانه‌ آلمان خود را آغاز خواهد کرد

نهایتاً از سایر اخبار مرتبط با تسلا طی چند وقت اخیر می‌توان به اعلام رسمی ساخت ربات‌های انسان‌نمای این شرکت اشاره کرد که سر و صدای زیادی به پا کرد. همچنین تسلا همان‌طور که چند هفته‌ی قبل وعده داده بود، اخیراً بتای برنامه‌ «رانندگی تمام خودکار» (Full Self-Driving یا به اختصار FSD) را در دسترس کاربران بیشتری قرار داده است. ضمناً این شرکت در جهت افزایش ایمنی خودروهای خود تصمیم به استفاده از دوربین‌های داخل آن‌ها جهت نظارت بر راننده گرفته است.

با این وجود، عرضه‌ی برخی از محصولات این شرکت به تعویق افتاده است؛ رودستر که پیش از این چندین بار با تاخیر مواجه شده، تا سال 2023 به عرضه نمی‌رسد و  سایبرتراک که حواشی بسیاری را هنگام رونمایی‌اش با خود به دنبال داشت، عرضه‌اش به سال 2022 موکول شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن