فرهنگ محافظت از محیط زیست باید در بین مردم نهادینه شود

فرماندار تبریز گفت: مسائل زیست محیطی یکی از دغدغه‌های جهانی است و باید فرهنگ محافظت از محیط زیست در بین مردم نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، “رحیم شهرتی‌فر” در همایش تقدیر از شهروندان سبز که با همکاری سازمان پارک‌ها و سازمان پسماند شهرداری تبریز برگزار شد، اظهار کرد: تاریخ، تمدن و فرهنگ مردم آذربایجان در سراسر ایران زبان‌زد است و مردم این دیار درکنار فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی در کارهای خیر و انسان دوستانه نیز همیشه پیش قدم بودند و هستند.
فرماندار تبریز با بیان اینکه مسائل زیست محیطی یکی از دغدغه‌های جهانی است و باید فرهنگ محافظت از محیط زیست در بین مردم نهادینه شود، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته به مسائل زیست محیطی در جامعه ما کم توجهی شده است و برای اصلاح این موارد باید از استعدادهای سرشار جوانان و علاقمندان به محیط زیست بیشتر استفاده کنیم.
شهرتی‌فر با اشاره به طرح جمع آوری درب بطری‌های پلاستیکی و خرید ویلچر با پول آن‌ها که توسط خانم جلالی طراحی و اجرا می‌شود، گفت : این طرح یک طرح انسان دوستانه و یک حرکت سمبلیک می‌باشد که نشان دهنده افکار خیرخواهانه و همنوع دوستی مردم آذربایجان و مخصوصاً تبریز است که علاقمندان محیط زیست با این طرح علاوه بر کمک به معلولان جسمی و حرکتی و حفظ محیط زیست، باعث مطرح شدن نام تبریز در دنیا هم شده است.
فرماندار تبریز گفت: در دوره حاضر از تاریخ انقلاب اسلامی که دوره دولت تدبیر و امید است، سیاست دولت حمایت از سازمان‌های مردم نهادی که در زمینه‌های مختلفی از قبیل مسائل انسان دوستانه، حمایت از بیماران صعب العلاج، مسائل زیست محیطی، کمک به مستمندان و اشاعه فرهنگ اسلامی فعالیت می‌کنند، است.
شهرتی‌فر در ادامه گفت: در آذربایجان‌شرقی و شهرستان تبریز زمینه‌های لازم برای فعالیت سمن‌ها با توسعه روز افزون دایره موضوعات مورد علاقه مردم فراهم است و هیات نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد از پیشنهادات مختلفی که مثلاً برای تشکیل سمن‌ها برای حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و خانواده‌های بی‌بضاعت در تبریز خواهد شد، استقبال می‌کند.
فرماندار تبریز در آخر با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان هدف گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ نیز، گفت: سازمان‌های مردم نهاد از طریق فرهنگ‌سازی و عملیاتی کردن افکار و فعالیت‌های خود در بین مردم باید از این فرصت پیش آمده به نحو احسن برای معرفی تبریز به جهانیان بیشتر استفاده کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا