ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

پیش‌بینی فروش 15 میلیون نسخه‌ای بازی Cyberpunk 2077 در سال اول عرضه‌اش

تحیل‌گر شناخته‌شده «مایکل پکتر» (Michael Pachter) پیش‌بینی می‌کند که بازی Cyberpunk 2077 در سال اول انتشارش 15 میلیون نسخه به فروش می‌رساند.

بازی Cyberpunk 2077 قطعاً نه‌تنها جزو مورد انتظار ترین عناوین امسال، بلکه جزو مورد انتظارترین عناوین ده سال اخیر به حساب می‌آید و با توجه به سابقه‌ی استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) و همچنین نمایش‌هایی که تاکنون شاهدشان بوده‌ایم، این عنوان نیز قدم‌های بزرگی را رو به جلو بر خواهد داشت.

ساخته‌ی قبلی سی‌دی پراجکت رد یعنی The Witcher 3: Wild Hunt نه‌تنها از لحاظ بازخوردهای بازیکنان و منتقدان بلکه از لحاظ فروش هم یک موفقیت عظیم بود و همگی انتظار دارند که Cyberpunk 2077 نه‌تنها به همان اندازه، بلکه حتی بهتر هم ظاهر شود.

تحلیل‌گر مایکل پکتر طی مصاحبه با سایت GamingBolt گفته است که عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 متکی بر بازخوردهای منتقدان به آن خواهد بود و پس از آن، اظهار داشته است که موفقیت این بازی در این زمینه تقریباً تضمین‌شده است و بنابراین باید انتظار عملکرد تجاری قوی‌ای را از آن داشت. پکتر می‌گوید که این عنوان در سال اول عرضه‌اش موفق به فروش 15 میلیون نسخه خواهد شد.

گفتنش سخت است. همچنین نکته‌ی دیگر این است که این عنوان در ماه نوامبر عرضه می‌شود و از این رو، احتمالاً حدود 15 میلیون نسخه به فروش می‌رساند. ممکن است 20 میلیون هم فروش داشته باشد؟ مطمعناً. 12 میلیون؟ قطعاً ولی 15 میلیون مناسب به نظر می‌رسد. اگر مثلاً نمره‌ی 99 را در متاکریتیک دریافت کند، 30 میلیون نسخه هم فروش خواهد داشت. اما اگر نمره‌ی 90 را به دست آورد، می‌تواند 15 میلیون به فروش برساند.

در مجموع پیش‌بینی پکتر این است که بازی Cyberpunk 2077 میانگین نمره‌ی 92 در متاکریتیک را کسب خواهد کرد.

تفاوت بین نمره‌ی 90 و 97 در تفاوت‌های بسیار ظریفی است که منتقدان روی آن‌ها تمرکز می‌کنند. می‌توانم احتمال بدهم که Cyberpunk نمره‌ی 97 را دریافت کند ولی در حال حاضر 92 را به‌عنوان میانگین احتمالی متاکریتیک و فروش 15 میلیون نسخه را پیش‌بینی می‌کنم.

بازی Cyberpunk 2077 که معرفی‌اش به سال 2012 برمی‌گردد، اخیراً توسعه‌اش به پایان رسید و بالاخره در 19 نوامبر 2020 (29 آبان 1399) برای پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس، گوگل استادیا و همچنین کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آن قابلیت دریافت رایگان نسخه‌ی نسل جدید را خواهند داشت.

پیش‌بینی شما از عملکرد بازی Cyberpunk 2077 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن