پی اس 4

سونی فن پلی‌استیشن 5 را در آینده همچنان بهینه‌سازی خواهد کرد

سونی می‌گوید که در آینده با توجه به داده‌هایی که گرد هم می‌آورد، فن کنسول نسل جدید خود پلی‌استیشن 5 را تنظیم و بهینه‌سازی خواهد کرد.

پس از پلی‌استیشن 4 و فن به شدت پرصدای آن، همگی امید دارند که سونی با کنسول نسل جدید خود یعنی پلی‌استیشن 5 بتواند راه حل کارآمدی برای این مشکل ارائه دهد و با توجه به گزارشات و شنیده‌های اخیر، به نظر می‌رسد که خوشبختانه موفق شده است این مشکل را رفع کند.

ظاهراً سونی پس از عرضه نیز همچنان به بهینه‌سازی فن پلی‌استیشن 5 ادامه خواهد داد. «یاسوهیرو اوتوری» (Yasuhiro Otori)، مدیر تیم طراحی فنی این کنسول، طی مصاحبه با 4Gamer اظهار داشته است که سونی به جمع‌آوری داده از عملکرد فن پی‌اس 5 خواهد پرداخت و بر اساس این داده‌ها، با به‌روزرسانی‌های سفت‌افزاری (Firmware) تنظیماتی را روی آن اعمال خواهد کرد.

بازی‌های مختلفی در آینده منتشر خواهد شد و داده‌های مربوط به عملکرد APU (واحد پردازش سریع) در هر بازی جمع‌آوری خواهد شد. ما برنامه داریم که کنترل فن را بر اساس این داده‌ها بهینه‌سازی کنیم.

4Gamer به‌عنوان توضیحات تکمیلی چنین نوشته است:

پلی‌استیشن 5 دارای سه حسگر دما روی بورد اصلی است تا سرعت فن را با توجه به دمای داخلی APU و بالاترین دمای سه حسگر دما کنترل کند. این مولفه‌های کنترل فن در آینده بر اساس جدیدترین داده‌ها به‌روزرسانی خواهد شد.

در آخر لازم به ذکر است که مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 که گفته می‌شود بزرگ‌ترین کنسول تاریخ خواهد بود، به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار در 12 نوامبر (22 آبان) در برخی مناطق مشخص (ایالات متحده‌ی آمریکا، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزیلند و کره‌ی جنوبی) و در 19 نوامبر (29 آبان) در سایر نقاط جهان عرضه خواهند شد. از جدیدترین اخبار مربوط به این کنسول می‌توان به خبر قابل استفاده بودن 664 گیگابایت از حافظه‌ی داخلی آن اشاره کرد. همچنین سونی اعلام کرده است که انتظار دارد پلی‌استیشن 5 فروشی 7 میلیون واحدی را در کمتر از 5 ماه تجربه کند که این بدین معنی است که باید حداقل عملکردی یکسان با پلی‌استیشن 4 طی بازه‌ی زمانی یکسان داشته باشد. در هر صورت، حتی علی‌رغم تمام مشکلات و محدودیت‌هایی که طی چند ماه اخیر به‌خاطر پاندمی کرونا به وجود آمده است، انتظار سونی آنچنان هم غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

نظر شما درباره‌ی پلی‌استیشن 5 با توجه به شنیده‌ها و نمایش‌های اخیر چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن