ایکس باکسبازیدسته‌بندی نشدهکامپیوتریکسب و کار

فیل اسپنسر: ایکس‌باکس گیم‌پس روی میزان تعامل بازیکنان به‌جای اعداد و ارقام متمرکز است

امتیاز دهی

فیل اسپنسر اخیراً باری دیگر به صحبت راجع به رویکرد شرکت مایکروسافت و ایکس‌باکس نسبت به سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس پرداخته است.

مدیر ایکس‌باکس یعنی «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) اخیراً اظهار داشته است که میزان تعامل بازیکنان را به‌جای اعداد و ارقام فروش، معیار رشد و پیشرفت ایکس‌باکس گیم‌پس در نظر می‌گیرد. طی مصاحبه‌ی اخیر Unlocked از IGN، اسپنسر از چگونگی رشد ایکس‌باکس طی دو دهه‌ی اخیر و بلندپروازی‌هایش برای آینده‌ی این پلتفرم گفته است.

به گفته‌ی فیل اسپنسر، «معیار اولی که برای اینکه ببینیم کسب‌وکارمان واقعاً در حال رشد است یا خیر می‌توانیم به آن توجه داشته باشیم، این است که آیا مردم بیشتر از قبل روی این پلتفرم بازی می‌کنند؟».

وی در ادامه چنین توضیح داده است:

نمرات منتقدان و فروش کنسول‌ها یا بازی‌ها مهم نیستند. نشانه‌ی اول از رشد پلتفرم ما، در واقع تعامل بازیکنان روی این پلتفرم است و این زمینه‌ای است که ایکس‌باکس گیم‌پس در آن رشد می‌کند. پس کسب و کار ما همچنان رشد پیدا می‌کند و سودآور است و ما از این بابت بسیار مفتخر هستیم.

با توجه به استراتژی کنونی مایکروسافت که مدت قابل توجهی است آن را در پیش گرفته، گفته‌های اسپنسر آنچنان عجیب و دور از انتظار نبوده است. سلطه‌ی ایکس‌باکس در حوزه‌ی کلود گیمینگ به وضوح نشان می‌دهد که فروش کنسول‌ها مسئله‌ی این شرکت نیست و همچنین چنین رویکردی برای آن‌ها سودآورتر است از آنجا که مایکروسافت سود زیادی را از فروش کنسول‌های ایکس‌باکس به دست نمی‌آورد.

ایکس‌باکس گیم‌پس که به بیش از 23 میلیون مشترک دست پیدا کرده، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و مایکروسافت برنامه دارد هر سه ماه حداقل یک عنوان فرست پارتی و انحصاری جدید را روی این پلتفرم به عرضه برساند و همچنین توسعه‌دهندگان ترد پارتی بیشتری به عرضه‌ی عناوینشان روی این پلتفرم در روز اول اقدام خواهند کرد.

نظر شما درباره‌ی عملکرد سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن