برترین اخبارروابطزندگی هوشمند

مادر هستید و کارمند؟ توصیه‌هایی برای آن که به همه کارهای‌تان برسید- بخش اول

امتیاز دهی

در دنیایی زندگی می‌کنیم که مملو از فعالیت است و باید به هزاران کار برسید و در عین حال از زمان هم لذت ببرید. در این میان یک سری توقعات هم از خودمان داریم و می‌خواهیم در کنار حفظ مسئولیت شغلی، مادری نمونه، کدبانوی خانه، یک زن ایده آل برای همسرمان، دوستی خوب برای دوستان‌مان و خواهری خوب برای خواهر و برادرهای‌مان هم باشیم. دستیابی به تعادل در این کارها، مسئولیت عظیمی است.

در این میان خیلی وقتها فراموش می‌کنیم که باید زمانی هم برای استراحت خودمان و برای رسیدن به دل مشغولی‌های خودمان درنظر بگیریم. سقراط دراین باره می‌گوید:«زمان‌هایی برای استراحت و تفریح، بهترین چیزی است که می‌توانیم به دست بیاوریم.» در عین حال حفظ سلامت هم نقش موثری در زندگی‌مان دارد.

باید کاملا مراقب خودمان و شرایط بدنمان باشیم و یادمان نرود که باید همه مسائل را اولویت بندی کرد. بعضی از ما از برخی چیزها غافل می‌شویم و به چیزهای دیگری اولویت می‌دهیم.و به همین خاطر حفظ تعادل در زندگی مهم‌ترین نکته است و باید بدانیم که کلید اصلی برای دست‌یابی به این تعادل این است که بدانیم که یک تعادل ایده آل و بی عیب ونقص وجود ندارد! بحث این نیست که کم کاری می‌کنیم یا وقت کمی برای برخی چیزها می‌گذاریم. ولی برای هرچه نزدیکتر شدن به این تعادل ایده آل، باید یک برنامه میان مدت تعریف کرد. در این‌جا و در گزارشی سه قسمتی، راه‌کارهایی را پیش رو‌‌‌‌ی‌تان می‌گذاریم تا به بهترین نحو ممکن به مدیریت زمان پرداخته و به تعادل در زندگی نزدیک تر شوید:

 

۱-بدانید که چه می‌خواهید

یک لیست کلی از مسائلی که می‌خواهید هر هفته یا هر ماه به آن رسیدگی کنید تهیه نمائید. اموری که حس می‌کنید با رسیدگی به آنها خوشحال می‌شوید و رضایت به زندگی‌تان می‌آید. به عنوان مثال این تعادلی است که من برای زندگی خودم تعریف کرده ام.

 ۲- برنامه‌ریزی هفتگی‌تان را از جمعه شب یا شنبه صبح شروع کنید:

همه چیز را بنویسید. این کار باعث می‌شود ذهن‌تان خیلی آزاد شود. دقت کنید که بیش از حد برای خودتان برنامه نچینید و یا ممکن است زمان آزاد زیادی داشته باشید.کم کم پیش بروید. بدین ترتیب زمان کافی خواهید داشت تا کارها را خوب انجام بدهید و سرفرصت فکر کنید. کارهای در دست انجام را فراموش نکنید و با انرژی تمام سراغ تمام کارها بروید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن