ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

موسسان سی‌دی پراجکت رد 1 میلیاد دلار پس از انتشار بازی Cyberpunk 2077 از دست داده‌اند

موسسان «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) پس از عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 که با مشکلات فنی متعددی همراه بود، 1 میلیارد دلار از دست داده‌اند.

پس از سال‌ها انتظار و بازاریابی گسترده طی دو سال اخیر، بازی Cyberpunk 2077 به‌تازگی بالاخره به عرضه رسید اما متاسفانه با مشکلات متعددی همراه بود از جمله باگ‌های فراوان و عملکرد به شدت ضعیف روی کنسول‌های نسل قبلی که عملاً تجربه‌ی بازی را مختل می‌کند. اگرچه به لطف پیش‌خرید شدن 8 میلیون نسخه از این عنوان، در حال حاضر هزینه‌های سی‌دی پراجکت رد جبران شده و این استودیو به نقطه‌ی سودآوری رسیده است، به نظر می‌رسد که موسسان آن همچنان پول از دست می‌دهند.

به گزارش بلومبرگ، طی یک هفته‌ی گذشته سهام سی‌دی پراجکت رد به‌خاطر عرضه‌ی پر از مشکل بازی Cyberpunk 2077 سقوط کرده اگرچه در حدی نبوده است که پایین رکورد این استودیو را رقم بزند. سی‌دی پراجکت رد بیانیه‌ای را جهت عذرخواهی از بازیکنان بابت عملکرد ضعیف این عنوان روی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان به انتشار رسانده بود و اعلام کرده بود که بازیکنان در صورت عدم رضایت از کیفیت بازی و عدم تمایل به انتظار برای به‌روزرسانی‌های ماه‌های ژانویه و فوریه، می‌توانند درخواست بازپرداخت بدهند اما مشاهده کرده‌ایم که سونی و مایکروسافت هردو این درخواست‌ها را رد کرده‌اند.

بلومبرگ همچنین به ضربه‌ای که به شهرت سی‌دی پراجکت رد وارد شده اشاره کرده است؛ استودیویی که به‌خاطر The Witcher مورد تحسین و تمجید بازیکنان و منتقدان قرار گرفته بود و خود را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده‌ی سطح بالا ثابت کرده بود، اکنون با بی‌اطمینانی آن‌ها مواجه است و مشخص نیست که باید چه اقداماتی برای به دست آوردن دوباره‌ی این اعتماد و اعتبار انجام دهد.

Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا قرار دارد و دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آن از قابلیت دریافت رایگان نسخه‌ی نسل جدید برخوردار هستند. علی‌رغم وضعیت نسخه‌های نسل قبلی آن که بازخوردهای شدیدی دریافت کرده، به‌صورت کلی این بازی که جزو مورد انتظارترین عناوین سال‌های اخیر به حساب می‌آید توانسته است موفقیت‌های قابل توجهی را رقم بزند. Cyberpunk 2077 ضمن ثبت 8 میلیون نسخه پیش‌خرید و رسیدن به نقطه‌ی سودآوری در روز اول انتشار، همچنین به سریع‌الفروش‌ترین عنوان تاریخ پی‌سی تبدیل شده و همان‌طور که انتظار می‌رفت، در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در هفته‌ی گذشته قرار گرفته است. 

نظر شما درمورد عملکرد بازی Cyberpunk 2077 تا به اینجا چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن