نینتندو

نینتندو سوئیچ پرفروش‌ترین کنسول آمریکا در ماه آپریل بوده است

آمار پرفروش‌ترین‌های ماه در ایالات متحده‌ی آمریکا توسط گروه NPD منتشر شده است و نینتندو سوئیچ را در صدر پرفروش‌ترین کنسول‌ها مشاهده می‌کنیم.

گروه NPD پس از اعلام پرفروش‌ترین بازی‌های ایالات متحده‌ی آمریکا در آپریل ۲۰۲۰ که Final Fantasy 7 Remake در صدر آن‌ها قرار داشت، حال از قرار گرفتن نینتندو سوئیچ در صدر پرفروش‌ترین کنسول‌های آپریل خبر داده است. در واقع این کنسول هم از لحاظ تعداد واحد فروخته شده و هم درآمد دلاری حاصل از فروش، جایگاه اول را به دست آورده است. علاوه بر این به گفته‌ی Gamesindustry.biz، فروش این کنسول از آغاز سال تاکنون از هر پلتفرم دیگری در تاریخ ایالات متحده‌ی آمریکا بیشتر بوده است.

موفقیت Animal Crossing: New Horizons نیز در این عملکرد نقش داشته‌ و عامل مهم دیگر، پاندمی کرونا و خانه‌نشینی مردم به دنبال آن بوده است. البته پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم از لحاظ تعداد واحد فروخته شده خوب ظاهر شده‌اند و همچنین درآمد دلاری حاصل از فروش هر دوی آن‌ها ۱۶۰ درصد در مقایسه با همین ماه در سال گذشته افزایش داشته است.

هزینه‌ی کلی مردم روی سخت‌افزار در ماه آپریل به ۴۲۰ میلیون دلار رسیده است که بالاترین رقم برای این ماه از سال ۲۰۰۸ تاکنون به شمار می‌رود. هزینه‌ی کلی روی کنسول‌ها از اول سال تاکنون نیز رشدی ۳۰ درصدی به خود دیده و در زمینه‌ی لوازم جانبی و گیم کارت‌ها هم رشدی ۴۹ درصدی نسبت به سال گذشته را با درآمد ۳۸۴ میلیون دلاری شاهد بوده‌ایم.

نینتندو سوئیچ که در حال حاضر با قدرت به جلو می‌رود و حتی به گفته‌ی نینتندو هنوز در اواسط عمر خود قرار دارد، اخیراً به‌خاطر پاندمی کرونا دچار مشکلاتی اعم از کمبود واحد شده بود که نینتندو اعلام کرد به دنبال افزایش تولیدات این کنسول برای پاسخ‌گویی به تقاضا است. با این حال، شایعاتی را شنیده‌ایم مبنی بر اینکه احتمال تاخیر عناوین انحصاری این کنسول به‌خاطر محدودیت‌های دورکاری وجود دارد.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن