برترین اخبارروابطزندگی هوشمند

هجده شیوه برای کاهش هزینه‌های سفر- قسمت دوم

امتیاز دهی

در فکر این هستید که به زودی به سفر بروید؟ مطمئن نیستید که آیا پول کافی برای سفر کردن دارید یا نه؟ در اینجا قصد داریم چند راه‌کار ساده را به شما توضیح دهیم که با استفاده از آن‌ها از هزینه‌های سفرتان بکاهید. در این گزارش دو قسمتی ۱۸ نکته ساده را برای‌تان توضیح می دهیم. در بخش اول این گزارش، ۸ نکته را مطالعه کردید و در این بخش، ۱۰ نکته باقی‌مانده را با هم مرور می کنیم:

۹- قیمت ایرلاین‌های مختلف را چک کنید:

این توصیه ای برای یافتن بلیط‌های هوایی ارزان قیمت است. قبل از خرید یا رزرو بلیط، قیمت پرواز به مقصد موردنظرتان را در ایرلاین‌های مختلف چک کنید.

۱۰– برخلاف رویه، گاهی قطار ارزان تر است:

بعد از یافتن ارزان قیمت‌ترین بلیط هواپیما، قیمت آن را با قیمت بلیط قطار هم مقایسه کنید تا بتوانید ارزان‌ترین راه حمل و نقل به مقصد مورد نظرتان را بیابید.

۱۱– اتواستاپ:

خیلی ها دوست ندارند تا کنار جاده ایستاده و سوار ماشین‌های گذری شوند و این‌گونه راحت نیستند. ولی این هم یک روش برای ذخیره کردن پول‌تان است. البته این کار کمی خطرناک است و در برخی مناطق و کشورها، اصلا ایده جالبی هم نیست وتوصیه نمی‌شود. اما درهرصورت این هم یک گزینه است.

۱۲-پیاده روی:

منظورمان این نیست که پیاده از یک شهر به شهر دیگر بروید ولی برای گردش در یک شهر، پیاده روی کار خوبی است. نیازی نیست که همیشه برای رفتن از یک نقطه به نقطه ای دیگر سوار وسایل نقلیه عمومی شوید و گاهی هم می‌توانید پیاده روی کنید. شاید پیاده روی زمان بیشتری را از شما بگیرد، اما این‌گونه هم می‌توانید کمی پول‌تان را ذخیره کنید.

۱۳-فقط وسایل واجب را همراه‌تان به سفر ببرید:

با این روش چطور صرفه جویی می‌کنید؟ اگر تصمیم گرفته اید تا با پروازهای ارزان قیمت سفرکنید، حتی یک کیلو اضافه بار، هزینه سنگینی را به شما تحمیل خواهد کرد. پس فقط وسایل ضروری‌تان را بردارید تا مجبور به پرداخت اضافه بار نشوید. درهر صورت سفر کردن با یک “کرییر” ساده تر از حمل ۲ تا چمدان بزرگ است.

۱۴– زیاد پول خوراکی و نوشیدنی ندهید:

نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های ساده، ممکن است در برخی شهرها گران قیمت باشند و حتی اگر این‌طور هم نباشد، با خرید ریز ریز هله هوله یک یورویی، یک‌باره متوجه می شوید که پول زیادی را خرج کرده‌اید.

۱۵– چیزهای بی فایده نخرید:

به نظر من پول دادن برای خرید خنزر پنزرهایی که برای توریست‌ها تولید می‌شود، پول هدر کردن است. من ترجیح می‌دهم تا از شهری که به آن سفر کرده‌ام، خاطرات و عکس‌هایم را به همراه ببرم. این‌ها بهترین یادگاری‌ها هستند.

۱۶– به مراکز محلی بروید:

به جای خرید از مراکز توریستی، بهتر است که به مراکزی که افراد محلی از آنجا خرید می‌کنند بروید. چون افراد محلی بهتر می‌دانند که کجا باید خرید کنند و بدین ترتیب در دام‌هایی که برای توریست‌ها پهن شده نمی‌افتید

۱۷– خلاق باشید و از بیرون به قضیه نگاه کنید:

مثلا می‌توانید چک کنید که چطور می‌توانید مجانی به فلان مرکز توریستی بروید؛ یا دراینترنت جستجو کنید که چطور می‌توان مجانی در فلوریدا ماند.

۱۸– تاجای ممکن از پرداخت هزینه‌های اضافه برای پرواز اجتناب کنید:

پرداخت برخی مبالغ برای خرید بلیط هواپیما یا بیمه سفر و.. اجباری است.اما تا جای ممکن تلاش کنید که هزینه‌های اضافه نپردازید. از پرداخت اضافه بار گرفته تا هزینه‌های این چنینی. درهنگام تهیه و یا رزرو بلیط، تمام جزئیات، از جمله مبلغ اضافه بار، مبلغ پرداختی در صورت کنسلی یا تغییر زمان بلیط،یا حتی هزینه‌های اضافه برای تهیه غذا در هواپیما را

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن