تکنولوژیدسته‌بندی نشده

وارث سامسونگ به اتهام پرداخت رشوه به زندان بازگردانده می‌شود

فرزند مدیر درگذشته‌ی سامسونگ که رهبر سامسونگ در حال حاضر به حساب می‌آید، به اتهام رشوه‌خواری دوباره به زندان محکوم شده است.

بلومبرگ گزارش کرده است که «لی جی-یانگ» (Lee Jae-yong)، رهبر کنونی و وارث شرکت خوشه‌ای «سامسونگ گروپ» (Samsung Group) که در غرب با نام «جی وای. لی» (Jay Y. Lee) شناخته می‌شود، به اتهام رشوه‌خواری مجدداً به دو سال و شش ماه زندان محکوم شده است.

فرزند میلیاردرِ «لی کون-هی» (Lee Kun-hee)، رئیس هیئت مدیره‌ی بحث‌برانگیز سامسونگ که در ماه اکتبر گذشته در گذشت، اولین بار در سال 2017 با رسوایی‌ای که برای جانشینی او به بار آمد و در عزل رئیس جمهور کره‌ی جنوبی «پارک گون-هه» (Park Geun-hye) نقش داشت، به زندان فرستاده شد و یک سال از حکم پنچ ساله‌ی خود را گذارنده بود تا اینکه در سال 2019 حکم او مورد تجدید نظر قرار گرفت و نهایتاً آزاد شد.

لی جی-یانگ به پرداخت رشوه به یکی از دوستان رئیس جمهور سابق کره‌ی جنوبی جهت به دست آوردن حمایت دولت برای جانشینی خود در سامسونگ متهم شده است. وی در ماه دسامبر عذرخواهی رسمی عمومی خود را ارائه داد و متعهد شد که مدیریت این شرکت عظیم را به فرزندان خود واگذار نخواهد کرد. لی جی-یانگِ 52 ساله، نوه‌ی موسس این شرکت یعنی «لی بیونگ-چول» (Lee Byung-chul) است.

با این حکم جدید، انتظار می‌رود شاهد خلاء جایگاه مدیریت در سامسونگ باشیم که احتمالاً تصمیمات استراتژیک عمده را پیچیده می‌سازد. این شرکت در حال حاضر توسط تیمی از مقامات اجرایی ارشد مدیریت می‌شود. به گزارش بلومبرگ، وکیل لی جی-یانگ این تصمیم را «مایه‌ی تاسف» برشمرده است.

نظر شما راجع به حکم جدید دادگاه کره‌ی جنوبی در قبال وارث سامسونگ چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن