پلی استیشنکسب و کار

سونی همچنان تا سه یا چهار سال دیگر از پلی‌استیشن 4 پشتیبانی خواهد کرد

امتیاز دهی

اگرچه پلی‌استیشن 5 به‌زودی روانه‌ی بازار می‌شود و فصل جدیدی را آغاز می‌کند، اما سونی همچنان به پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 ادامه خواهد داد.

پلی‌استیشن 5 در نوامبر پیش رو به عرضه می‌رسد ولی سونی قصد ندارد که به همین راحتی پلی‌استیشن 4 را کنار بگذارد. مدیر پلی‌استیشن یعنی «جیم رایان» (Jim Ryan) طی مصاحبه با واشنگتن پست اظهار داشته است که اگرچه پلی‌استیشن 5 کمتر از دو ماه دیگر روانه‌ی بازار می‌شود، سونی قصد دارد همچنان برای مدتی طولانی از پلی‌استیشن 4 پشتیبانی کند.

همچنین وقتی از او پرسیده شده که آیا اعلام انتشار عناوینی نظیر Spider-Man: Miles Morales و Horizon: Forbidden West برای پلی‌استیشن 4 درحالی که پیش‌تر گفته شده بود فقط بر روی پلی‌استیشن 5 منتشر می‌شوند باید باعث ناراحتی طرفداران شود یا خیر، وی پاسخ داده است که هیچ‌کس نباید از این بابت احساس سردرگمی و نارضایتی کند.

هیچ‌کس نباید ناامید شود. نسخه‌های پلی‌استیشن 5 این بازی‌ها از پایه با توجه به قابلیت‌های پی‌لس 5 ساخته شده‌اند و ما راهی برای بازیکنان پلی‌استیشن 4 جهت دریافت نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 به‌صورت رایگان داریم. این در واقع به این معنی است که بازیکنان حق انتخاب دارند. من از این موضوع بسیار خوشحالم.

جیم رایان در خصوص مدت زمان پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 گفته که محصول نسل جاری سونی برای سه تا چهار سال دیگر «به شدت مهم» خواهد بود.

عده‌ی بسیاری به پلی‌استیشن 5 نقل مکان می‌کنند و امیدواریم که کارمان را به خوبی انجام دهیم، ولی ده‌ها میلیون نفر همچنان با پلی‌استیشن 4 مشغول خواهند بود.

درحالی که گفته‌های رایان با چیزهایی که در گذشته مطرح شده بود در تناقض است ولی از منظر تجاری و کسب و کار نمی‌توان به سونی برای چنین تصمیمی ایرادی وارد کرد. پلی‌استیشن 4 در حال حاضر از بیش از 110 میلیون برخوردار است و رها کردن این پلتفرم بلافاصله پس از عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 به هیچ  وجه تصمیم منطقی و قابل قبولی نیست.

حال باید منتظر ماند و دید که پشتیبانی از پی‌اس 4 چگونه خواهد بود. آیا سایر عناوین فرست پارتی و انحصاری نظیر نسخه‌ی جدید God of War علاوه بر پلی‌استیشن 5 به این کنسول راه پیدا می‌کنند یا سونی می‌خواهد مرز مشخصی را بین دو کنسول خود تعیین کند؟

در آخر لازم به ذکر است که مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار در 12 نوامبر (22 آبان) در برخی مناطق مشخص (ایالات متحده‌ی آمریکا، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزیلند و کره‌ی جنوبی) و در 19 نوامبر (29 آبان) در سایر نقاط جهان عرضه خواهند شد.

نظر شما راجع به گفته‌های جیم رایان در خصوص پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن