ایکس باکسپی اس 4

پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز اس در لیست بهترین اختراعات 2020 مجله‌ی تایم

پلی‌استیشن 5 و مدل دوم ایکس‌باکس سریز ایکس یعنی ایکس‌باکس سریز اس توانسته‌اند در لیست بهترین اختراعات سال 2020 مجله‌ی تایم جای بگیرند.

2020 قطعاً سالی استثنائی بوده است که چالش‌های مختلفی را برای نه‌تنها تمامی صنایع، بلکه حتی زندگی روزمره‌ی به وجود آورده و شرایط و روال بسیاری از فعالیت‌ها را دچار تغییرات قابل توجهی کرده است که باعث شده کم و کاستی‌هایی را شاهد باشیم. با این حال، در این سال کم‌رونق سونی و مایکروسافت علی‌رغم تمام سختی‌ها کنسول‌های نسل جدید خود را روانه‌ی بازار کردند که مجله‌ی تایم به تعریف و تمجید آن‌ها پرداخته است.

مجله‌ی تایم لیست خود از 100 اختراع برتر 2020 را به انتشار رسانده و پلی‌استیشن 5 در این لیست حضور پیدا کرده و از درایو SSD سفارشی و تکنولوژی منحصر به فرد کنترلر دوال‌سنس به‌عنوان ویژگی‌های اصلی آن یاد شده است.

با بیش از یک فوت ارتفاع و کمی کمتر از 10 پوند وزن، پلی‌استیشن 5 جزو بزرگ‌ترین کنسول‌های بازی تاریخ است – سونی به فضای کافی برای پشتیبانی از عناوینی دیدنی نظیر Spider-Man: Miles Morales نیاز داشت. بازی‌ها به لطف درایو SSD تقریباً در یک لحظه بارگذاری می‌شوند. پردازنده‌ی گرافیکی حدوداً 10 برابر سریع‌تر از پردازنده‌ی پلی‌استیشن 4 است که منجر به جلوه‌های بصری زیبایی می‌شود و کنترلر جدید پر از حسگرهای بازخورد لمسی است که بُعد جدیدی را به تجربه‌ی بازی می‌افزاید. وقتی شخصیت بازی روی شن راه می‌رود، بازیکنان سنگریزه‌ها را در کنترلر حس می‌کنند؛ وقتی اسپایدرمن به واگن مترو می‌چسبند، بازیکنان لرزش آن را حس می‌کنند.

علاوه بر این، مدل دوم ایکس‌باکس سریز ایکس یعنی سریز اس نیز به این لیست راه پیدا کرده است. اجرای تقریباً بدون صدا، افزایش قدرت پردازش نسبت به ایکس‌باکس وان و قیمت مقرون به صرفه، ویژگی‌های کلیدی این کنسول را تشکیل می‌دهند. همچنین Xbox Game Pass مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است.

سلاح مخفی سریز اس، Game Pass است؛ سرویس اشتراکی‌ای که عناوین بزرگ جدیدی مثل Halo Infinite در روز اول عرضه‌ی خود در آن در دسترس قرار می‌گیرند. و این بازی‌ها حتی برجسته‌تر به نظر خواهند رسید – سریز اس (با قیمت 300 دلار) می‌تواند بازی‌ها را با رزولوشن بالا با نرخ فریم 120 بر ثانیه به اجرا درآورد که افزایشی 100 درصدی نسبت به کنسول قبلی است. نکته‌ی جالب‌تر اینجا است که چون دیسک درایوی وجود ندارد، سریز اس تقریباً بدون صدا کار می‌کند و باعث می‌شود بتوانید بسیار راحت‌تر روی تجربه‌ی بازی تمرکز کنید.

ایکس‌باکس سریز ایکس نه‌تنها در لیست قرار نگرفته بلکه حتی در متن سریز اس اشاره‌ای به آن نشده است. این موضوع عجیبی است از آنجا که عملاً دو کنسول پایه‌ای مشترک دارند. به احتمال بسیار زیاد مجله‌ی تایم نخواسته است که دو جایگاه در این لیست را به مایکروسافت اختصاص دهد.

مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 به ترتیب با قیمت 500 و 400 و ایکس‌باکس سریز ایکس و ایکس‌باکس سریز اس به ترتیب با قیمت 500 و 300 دلار هم‌اکنون در سراسر جهان به عرضه رسیده‌اند.

نظر شما راجع به قرار گرفتن پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز اس در لیست بهترین اختراعات 2020 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن