پی اس 4

سونی انتظار دارد پلی‌استیشن 5 فروشی 7 میلیون واحدی در کمتر از 5 ماه داشته باشد

سونی در حال حاضر انتظار دارد که کنسول نسل جدید آن پلی‌استیشن 5 فروش بیشتری را از پلی‌استیشن 4 در یک بازه‌ی زمانی یکسان تجربه کند.

با موفقیت عظیم پلی‌استیشن 4 جای تعجبی ندارد که سونی حتی انتظارات بالاتری برای کنسول نسل جدید خود داشته باشد. با توجه به بیانیه‌ی تازه‌ی مدیر عامل پلی‌استیشن یعنی «جیم رایان» (Jim Ryan)، به نظر می‌رسد که سونی انتظار دارد پلی‌استیشن 5 از همان ابتدا حداقل به اندازه‌ی کنسول نسل قبل خود موفق ظاهر شود.

رایان در گفت‌وگو با نشریه‌ی کره‌ای Naver اظهار داشته است که سونی انتظار دارد پلی‌استیشن 5 در زمان عرضه‌اش بهتر از پلی‌استیشن 4 عمل کند. به‌طور دقیق‌تر وی می‌گوید که انتظار دارند کنسول نسل جدیدشان «در سال مالی اول خود» فروش بیشتری نسبت به پلی‌استیشن 4 در همین بازه‌ی زمانی داشته باشد.

پلی‌استیشن 4 از زمان عرضه‌اش در نوامبر 2013 تا پایان سال مالی سونی در مارچ 2014، بیش از 7 میلیون واحد به فروش رسانده بود و حال با توجه به گفته‌های جیم رایان، پلی‌استیشن 5 باید به فروش حداقل 7 میلیون واحدی در چنین بازه‌ای دست پیدا کند.

اگرچه انتظارات و اشتیاق فراوان برای پلی‌استیشن 5 می‌تواند سونی را به عملکرد مورد نظر خود برساند، نکته‌ای که در این بین باید به آن توجه داشت این است که مشکلات این شرکت در زمینه‌ی تولید امکان دارد تاثیرگذار باشد. گزارشی در اوایل امسال در پی شیوع ویروس کرونا حکایت از این داشت که سونی مجبور شده است تعداد واحدهای تولیدی اولیه‌ی پی‌اس 5 را تا 4 میلیون واحد کاهش دهد. با این حال، سونی این گزارش را تکذیب کرد و اعلام نمود که تعداد واحدهای برنامه‌ریزی شده‌ی آن‌ها تغییری نکرده است.

همچنین گذشته از این‌ها، رایان پیش‌تر اظهار داشته است که پلی‌استیشن 5 در مقایسه با پلی‌استیشن 4 در زمان عرضه‌اش به‌طور گسترده‌تر در دسترس خواهد بود. اگر تمامی این گفته‌ها صحت داشته باشند، کنسول نسل جدید سونی به احتمال بسیار زیاد از پس پیش‌بینی اولیه‌ی این شرکت بر خواهد آمد و از همان ابتدا نه تنها عملکردی مثل پلی‌استیشن 4، بلکه عملکردی بهتر از آن را تجربه خواهد کرد.

مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 که گفته می‌شود بزرگ‌ترین کنسول تاریخ خواهد بود، به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار در 12 نوامبر (22 آبان) در برخی مناطق مشخص (ایالات متحده‌ی آمریکا، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزیلند و کره‌ی جنوبی) و در 19 نوامبر (29 آبان) در سایر نقاط جهان عرضه خواهند شد. از جدیدترین اخبار مربوط به این کنسول می‌توان به خبر قابل استفاده بودن 664 گیگابایت از حافظه‌ی داخلی آن اشاره کرد.

نظر شما راجع به پیش‌بینی سونی از عملکرد اولیه‌ی پلی‌استیشن 5 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن