پی اس 4

گزارش: امکان گسترش فضای ذخیره‌سازی پلی‌استیشن 5 در تابستان فراهم خواهد شد

گزارش جدیدی از بلومبرگ حاکی از این است که سونی در تابستان پیش رو به‌روزرسانی گسترش فضای ذخیره‌سازی را برای پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد کرد.

پلی‌استیشن 5 با نوآوری‌های فوق‌العاده، هارد SSD به شدت سریع و عناوین انحصاری قوی خود کنسولی عالی برای بازیکنان بوده است. با این حال، همان‌طور که انتظار می‌رفت کاربران از همان ابتدا به کمبود فضای ذخیره‌سازی روی این کنسول برخورده‌اند که دارای تنها 650 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی است که این باعث می‌شود نصب تمامی بازی‌های مورد علاقه‌ی کاربران برای آن‌ها دشوار شود. پلی‌استیشن 5 در حال حاضر از هارد SSD یا HDD اضافی پشتیبانی نمی‌کند که بزرگ‌ترین عیب آن به حساب می‌آید ولی همان‌طور که سونی پیش‌تر اعلام کرده بود، در آینده این امکان را فراهم می‌کند و گزارشی جدید حاکی از این است که این اتفاق در کمتر از یک سال، در تابستان پیش رو رخ خواهد داد.

به گزارش بلومبرگ، سونی در تابستان امسال به‌روزرسانی جدیدی را ارائه خواهد داد که پشتیبانی پلی‌استیشن 5 از هارد خارجی SSD را فراهم می‌آورد. همچنین گفته شده است که از HDD پشتیبانی خواهد شد اما مشخص نیست که این امر به چه شیوه صورت خواهد گرفت.

در حال حاضر ایکس‌باکس سریز ایکس و ایکس‌باکس سریز اس هر دو از هاردهای خارجی SSD و HDD پشتیبانی می‌کنند. با این وجود، کاربرانی که از هارد HDD استفاده می‌کنند از برخی از قابلیت‌های کلیدی این کنسول نظیر بارگذاری سریع و Quick Resume بی‌بهره می‌مانند و چنین قابلیت‌هایی فقط روی هارد SSD میسر است. احتمالاً کاربران با استفاده از هارد HDD روی پلی‌استیشن 5 نیز از بارگذاری سریع بهره نخواهند برد ولی همچنان باید منتظر ماند و دید که سایر قابلیت‌ها چگونه تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

سوال دیگری که به وجود می‌آید این است که کاربران چگونه می‌توانند از هارد HDD خود روی پلی‌استیشن 5 استفاده کنند. ایکس‌باکس سریز ایکس و ایکس‌باکس سریز اس در حال حاضر انواع هاردهای HDD را پشتیبانی می‌کنند اما در بین هاردهای SSD، تنها می‌توان از یک نوع هارد مشخص از برند «سیگیت» (Seagate) استفاده کرد. در پلی‌استیشن 5 نیز یک هارد SSD سفارشی به کار برده شده است که سونی را مجبور به اعمال محدودهایی در استفاده از هاردهای SSD خارجی می‌کند.

پلی‌استیشن 5 که بزرگ‌ترین عرضه را بین تمامی کنسول‌های سونی تاکنون تجربه کرده و به همراه ایکس‌باکس سریز اس در لیست برترین اختراعات 2020 مجله‌ی تایم قرار گرفته، در دو مدل استاندارد و مدل دیجیتالی/بدون دیسک به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار هم‌اکنون در سراسر جهان در دسترس قرار دارد. همچنین اخیراً گزارش شده است که این کنسول رکورد فروش ماه عرضه بین همه‌ی کنسول‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا را شکسته و همچنین بزرگ‌ترین عرضه را بین کنسول‌ها در بریتانیا داشته است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن