توزیع کالا

مخالفت دولت با ایجاد هرگونه سکوی ملی ویا انحصار در شناسه یکتای مرسولات

دولت با ایجاد هرگونه سکوی ملی و یا انحصار در شناسه یکتای مرسولات و خلط کردن پست با توزیع کالا و تجارت الکترونیکی مخالف است و بندی که در برنامه هفتم تصویب شده، در لایحه دولت نبوده است.

به گزارش زیمانیوز، علیرضا شاهمیرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت طی سخنرانی خود در مراسم روز ملی تجارت الکترونیکی با تاکید بر اینکه حوزه توزیع کالا و تحویل‌دهی کالا بسیار متنوع و وسیع است، تصریح کرد: متاسفانه این بند قانونی که در مجلس، با توجه اعلام مخالفت دولت تصویب شد، مشکلات زیادی ایجاد می‌کند و حتی از نظر واژگان و جمله‌بندی هم مشکل دارد. در یک جای این متن از واژه پست استفاده شده ولی در جای دیگر از واژه توزیع کالا و تجارت الکترونیک استفاده شده که این‌ها دنیاهای متفاوتی هستند.

وی، با اشاره به اینکه ملی کردن سکوها اصولاً کار غلطی است و نباید طوری قانون را بنویسیم که یک مجری از آن سوء استفاده کند و ایجاد انحصار کند، تاکید کرد: در یک جای این بند نوشته شده که نباید تصدی‌گری دولت ایجاد شود ولی در جای دیگر گفته شده سکوی ملی ایجاد شود و شناسه یکتا ایجاد شود.

شاه‌میرزایی همچنین گفت: دولت با همه این اقدام‌ها مخالف است و حوزه تحویل‌دهی کالاها درب منازل نیاز به ده‌ها سکو دارد و با یک سکو انجام نمی‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا